Na Kladensku skončila oprava železniční trati v úseku mezi Podlešínem a Noutonicemi. Je klíčová pro zásobování pražského letiště pohonnými hmotami a pro dopravu zboží do nedalekých logistických skladů. Rekonstrukce stála téměř sto milionů korun. Výluka skončila v pátek 2. července, řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Trať Hostivice – Podlešín, která tvoří propojení mezi Prahou a městem Slaný, funguje přibližně od osmdesátých let 19. století. "K rozsáhlejším opravám docházelo v 60. a 70. letech, následně pak probíhala pravidelná údržba a lokální opravy vybraných částí infrastruktury," uvedl Gavenda. Dokončovací práce na trati budou podle něj pokračovat ještě v červenci. Součástí investice byly například opravy výhybek, výměna kolejnic, pražců a podobně. Úpravy se týkaly i odvodnění.

Výluka na trati se dotkla i turistického osobního vlaku cyklohráček, který běžně jezdí mezi Prahou a Slaným, o uplynulých víkendech ale jezdil netradičně přes Kladno do Rakovníka.

Trať číslo 121 Hostivice – Podlešín je zhruba 30 kilometrů dlouhá a vede mimo jiné Okořským údolím. Zajímavostí jsou také dva historické viadukty postavené v 19. století. První poblíž Okoře překlenuje Zákolanský potok a cestu, druhý, Podlešínský, je kulturní památkou a přemosťuje údolí Knovízského potoka. 

Související