Německá pobočka Gefco, nadnárodní společnosti věnující se skladování a distribuce dílů, zvětšuje téměř o 20 procent skladovou kapacitu ve Wiesbadenu - Frankfurtu nad Mohanem, tedy v regionu s „pole position“ v německém automobilovém průmyslu. Aktuálně nabízí zákazníkům v automobilovém průmyslu prostor o rozloze celkem 10 tisíc metrů čtvrečních.

Nové prostory umožní společnosti Gefco v nadcházejících měsících testovat inovace s vysokou přidanou hodnotou, jako je hlasové ovládání nebo využití kobotů připravených ke spolupráci s člověkem.

Strategické navýšení skladových kapacit má pomoci stabilizovat dodavatelské řetězce nejen pro automobilový průmysl v době extrémních výkyvů dodávek spojených s nedostatkem volných přepravních kapacit po pandemii covidu-19.

Podle expertů společnosti Gefco jsou nynější technologie na hranici možností, jak učinit toky skladových zásob rychlejší, bezpečnější a efektivnější. Základem další transformace jsou pro Gefco zmiňovaní koboti. Tito kolaborativní roboti vyvinutí na základě strojového učení, umělé inteligence a internetu věcí (IoT) kooperují se skladníky na realizaci opakujících se úkolů a krocích k zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců. Gefco bude v jejich testování a dalším nasazování pokračovat i v dalších provozech.

Rozšířením skladových kapacit ve Wiesbadenu prokázala společnost Gefco schopnost skokově navýšit kapacitu a velmi rychle se přizpůsobit potřebám zákazníků v regionu. „Máme teď jedinečnou příležitost expandovat a inovovat služby v regionu, který je ohniskem německého automobilového průmyslu. Těšíme se, že v naší pobočce v budoucnu přivítáme více zákazníků,“ řekl Frank Erhardt, generální ředitel Gefco Německo.

 

Související