Nový elektrický ručně vedený vozík Jungheinrich ERD 220i získal prestižní designové ocenění Red Dot: Best of the Best. Vozík, který je díky novému konceptu lithium-iontových baterií o 25 procent kratší než jeho předchůdce, si získal porotu svým novátorským designem. Jeho kompaktní konstrukce ve spojení s vyspělou technologií a špičkovými funkcemi z něj podle poroty činí průkopníka v segmentu ručně vedených vozíků.

Společnost Jungheinrich o ocenění informovala v tiskové zprávě. „U modelu ERD 220i se snoubí vysoce kompaktní rozměry, intuitivní ovládání, výjimečná hbitost, spolehlivost a bezpečnost, aniž by si navzájem stály v cestě. Obsluha má k dispozici ergonomicky navržené, univerzální a bezpečné sedadlo řidiče. Výrazně kompaktnější rozměry vozíku také přináší více prostoru ve skladu a větší volnost pohybu,“ říká Andreas Knie, průmyslový designér společnosti Jungheinrich.

Namísto instalace velké baterie mezi plošinu pro řidiče a vidle, jako tomu bylo v minulosti, integrovala společnost Jungheinrich u vozíku ERD 220i baterii přímo do podvozku. Odstranění těžké přihrádky na baterii přináší výhody z pohledu výkonu. Díky ušetřenému místu teď může být vozík nabízen se dvěma různými verzemi prostorných plošin pro řidiče bez výrazné ztráty kompaktnosti nebo hbitosti. Obě verze plošin mají na třech stranách pevné boční ochranné panely, které zaručují bezpečné řízení a pohodlné stání. Zároveň je ERD 220i tím nejkompaktnějším vozíkem ve své třídě – s rozměrem L2 (dlouhý rozvor) pouze 1065 milimetrů. Díky těmto malým rozměrům má poloměr otáčení menší než dva metry. To umožňuje přesné manévrování i ve stísněných prostorech a lepší využití místa ve stávajících skladech.

Ocenění Red Dot Award za produktový design je každoročně, již od roku 1955, udělováno inovativním produktům z celého světa ve více než 50 kategoriích. Mezinárodní porota složená z nezávislých designérů, profesorů designu a novinářů každoročně vybírá vítěze z tisíců přihlášených produktů.

Společnost Jungheinrich představila elektrický ručně vedený vozík ERD 220i nedáívno  v on-line prezentaci společně s automatickým vozíkem na zasklaňování zboží EKS 215a. Oba stroje podrobněji popíšeme v čísle 6 měsíčníku Logistika a jeho příloze Automatizace a robotizace v logistice (též v HN), které vycházejí ve středu 30. června.

Související