Společnost Panattoni po páté za sebou potvrdila pozici evropského lídra ve stavbě industriálních zón. Umístila se opět na prvním místě v žebříčku prestižního magazínu PropertyEU. Během období let 2018 až 2020 společnost dokázala vybudovat na 6 400 000 metrů čtverečních průmyslových prostor po celé Evropě.

„Hlavní roli v úspěchu sehrál nárůst e-commerce, který markantně navýšila také pandemie covidu-19. Automatizovaná centra postavená pro tento sektor tvoří už 35 procent všech našich projektů. Dále se také dobře daří průmyslovým zónám „poslední míle“, které vznikají v Německu, Velké Británii a Polsku,“ vysvětluje Robert Dobrzycki, CEO společnosti Panattoni.

„Přibližně 25 procent našich projektů jsou technologicky vyspělá skladovací zařízení, která realizujeme přesně na míru klienta. Během pandemie také došlo k přerušení klasického zásobovacího systému mezi kontinenty, a proto se řada společností rozhodla přemístit část svých výrobních podniků do Evropy, aby byli blíže svým zákazníkům. Z toho začala těžit díky své poloze a dobré dopravní infrastruktuře především střední Evropa, kde hlavně působíme,“ dodává Dobrzycki.

Související

Klíč k úspěchu Panattoni nespočívá jen v analýze trhu, ale také v implementaci udržitelného rozvoje jako hlavního bodu jejich strategie rozvoje společnosti. Toto rozhodnutí přivedlo společnost mezi lídry enviromentálních změn v oblasti průmyslové výstavby, uvádí firma v aktuální tiskové zprávě. Panattoni poskytuje klientům ekologická řešení, která pomáhají snižovat emise oxidu uhličitého, spotřebu energie a spotřebu vody. Účinnost této strategie potvrzuje také získávání vysokého hodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM pro projekty, které společnost realizuje po celé Evropě. Takový přístup oceňují klienti i široká veřejnost.

„Moc mě těší, že pobočka v Česku a na Slovensku přispěla k celkovému úspěchu Panattoni v Evropě a k upevnění pozice nejaktivnějšího stavitele průmyslových a logistických zón na starém kontinentě. Právě v období pandemie se ukázalo začlenění do evropských logistických a výrobních řetězců jako zásadní pro kontinuální zásobování našich občanů. Průmyslové podnikatelské nemovitosti potvrdily svojí funkci kritické infrastruktury státu,“ potvrzuje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Česko a Slovensko.

Za více než 15 let působení na evropském trhu společnost Panattoni dokončila projekty o celkové ploše více než 12 milionů metrů čtverečních. Na této celkové ploše se nachází skladová zařízení vytvořená přesně pro daného klienta a také specializovaná logistická centra určená pro přední hráče na e-commerce trhu (zabírající více jak 200 tisíc metrů čtverečních z celkové plochy). Společnost patří také k poskytovatelům prostor k pronájmu ve vlastních průmyslových zónách, které se nachází na dopravně atraktivních místech včetně měst. Panattoni dlouhodobě funguje na trzích v Polsku, Německu, Velké Británii, České republice, Španělsku, Nizozemsku a na Slovensku.

Související