Elektronický obchod je už léta rychle postupující trendem a pandemie covidu-19 urychlila růst on-line prodeje spolu s poptávkou po službách e-commerce v B2B i B2C segmentu. S cílem rozšířit své odborné znalosti a doplnit své portfolio služeb, koupila společnost cargo-partner počátkem dubna německou společnost Repalog - plně integrovanou síťovou přepravní společnost pro mezinárodní a mezikontinentální zásilky.

Společnost cargo-partner oznámila behem posledních pěti měsíců několik významných akvizic na území celé Evropy. „Naše investice byly motivovány touhou posílit naši globální síť o další kapacity pro služby přeshraničního elektronického obchodu a nabídnout našim zákazníkům integrované řešení včetně letecké, námořní nebo železniční dopravy - v kombinaci se službami přepravy na poslední míli. Repalog, s jejich rozsahem služeb v oblasti fulfillmentu, distribuce balíků a reverzní logistiky, perfektně doplní naši nabídku služeb na klíčových trzích v Evropě,“ řekl Stefan Krauter, šéf cargo-partner.

Repalog, se sídlem nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, bude integrován do společnosti jako nová dceřiná společnost. Ruku v ruce s akvizicí Repalogu, vytvořil cargo-partner i novou divizi, zaměřenou výhradně na vývoj a propagaci produktových řešení pro sektor e-commerce na celém světě.

Repalog je v současnosti integrován s více než 100 místními a mezinárodními poskytovateli balíkových služeb a vyřizuje více než milion balíkových zásilek ročně, což zákazníkům umožňuje využívat různé možnosti a konkurenční ceny. Nabízí také komplexní softwarové řešení pro porovnávání sazeb, tracking, tisk štítků a management vrácení zboží. Tato platforma bude nyní integrována do vlastní platformy pro řízení dodavatelského řetězce společnosti cargo-partner, aby byl zajištěn bezproblémový zážitek pro zákazníky poskytovatelů logistiky.

Související