Největší transakci na trhu průmyslových nemovitostí v prvním čtvrtletí roku 2021 uzavřela Panattoni se společností Tchibo pro její distribuční centrum v Chebu. Obě strany se dohodly na expanzi stávající haly v industriální zóně Panattoni Park Cheb na celkových 102 200 metrů čtvrečních. Toto rozšíření prostor se spolu s prodloužením nájmu stalo historicky druhým největším obchodem svého druhu na území České republiky. Zařadilo se tak v pomyslném žebříčku na druhé místo za distribuční centrum Amazonu v Panattoni Park Prague Airport u středočeské Dobrovíze. Moderní halu financuje a chebskou industriální zónu vlastní investor Accolade.

„Tchibo se stalo symbolem průmyslového boomu a ekonomického růstu v Chebu, který začíná naplno využívat své geografické polohy jako druhé brány do Německa po Plzeňském kraji. Jasně to potvrzuje nejenom rostoucí atraktivitu regionu, ale také setrvalý růst segmentu e-commerce. Unikátní na tomto rozsáhlém projektu je i fakt, že celá budova má jediného nájemce,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Za expanzí distribučního centra Tchibo stála realitněporadenská společnost Colliers. Podle Harryho Bannatyneho, partnera a ředitele průmyslového oddělení Colliers, rozšíření dokazuje, jaké důležitosti je chebský region nabývá.

Distribuční centrum Tchibo slouží ke skladování, vychystávání a rozesílání zboží koncovým spotřebitelům do sedmi zemí Evropy. Po rozšíření haly bude Tchibo moci nakládat s více než 50 tisíci paletovými místy, což společnosti zajistí dostatečnou kapacitu i během špičky před vánočními svátky. Expanze haly aspiruje na hodnocení „Excellent“ v rámci certifikace BREEAM New Construction dle nejnovějších standardů.

Podle Milana Kratiny, CEO Accolade, je Tchibo je ve svém segmentu lídrem udržitelného rozvoje jak ze stránky byznysu, tak v odpovědném chování vůči životnímu ptrostředí. „Logistika a e-commerce mohou přispět k modernizaci byznysu nejen v kraji, ale také v celé střední Evropě,“ dodává Milan Kratina, CEO Accolade.

Související