Mezinárodní ropná a plynárenská společnost MOL se sídlem v Budapwešti uzavřela strategické partnerství v oblasti dodavatelského řetězce se společností PRS, která je předním dodavatelem udržitelných dřevěných palet pro petrochemický průmysl. PRS, dceřiná společnost skupiny Faber Halbertsma Group, v rámci kontinuálního cyklu sbírá přepravní palety, které opravuje a posílá zpět do oběhu.

Díky tomuto partnerství bude balený polyetylen (PE) a polypropylen (PP) od společnosti MOL Petrochemicals v maďarském Tiszaújvárosi a společnosti Slovnaft v Bratislavě distribuován na opakovaně použitelných přepravních paletách. Vznikne tak plynulý a ekologičtější logistický proces, který bude zahrnovat sběr, opravu a opětovné použití palet ‒ cirkulární pohyb statisíců udržitelných dřevěných palet. V porovnání s jednorázovým modelem přepravních palet tento cirkulární model zachrání před kácením každoročně až 54 tisíc stromů.

Partnerství se společností PRS je plně v souladu s dlouhodobou strategií MOL „Shape Tomorrow 2030+“, která staví na optimalizaci efektivnosti dodavatelského řetězce a snižování uhlíkové stopy společnosti. Tento krok zároveň posílí postavení Skupiny MOL jako klíčového hráče v oběhovém hospodářství ve střední a východní Evropě.

„V rámci partnerství spolupracujeme s celou Skupinou MOL ‒ od nákupu přes prodej až po logistiku. Další výhodou našeho partnerství se Skupinou MOL je jednodušší spolupráce s komunitou uživatelů palet,“ uvedl Rinus de Kok, obchodní ředitel společnosti PRS.

„Pro Skupinu MOL jde o významný krok, který ji posouvá z pozice nákupčího palet do role aktivního hráče oběhového hospodářství. Kromě mimořádně významné environmentální udržitelnosti zlepšíme podstatným způsobem i naše provozování a kvalitu obalového materiálu, což ocení nejen zákazníci, ale i pracovníci logistiky,“ zdůraznil Tomáš Marek, zástupce logistiky polymerů na Downstreamu Skupiny MOL.  „Cirkulární charakter našeho dodavatelského řetězce je pro Skupinu MOL jedinou cestou vpřed,“ dodal Bence Körmendi, ředitel Petrochemie Skupiny MOL.

Související