Alza.cz využije pronajatou plochu pro své distribuční centrum, prodejnu a výdejní místo pro koncové zákazníky AlzaDrive (pro vyzvednutí zboží nemusí vystupovat z auta ani někde parkovat, stačí zajet autem přímo k výdejnímu okénku). Zvýšená nosnost podlah v budově bude přizpůsobena instalaci ocelového mezaninu v prostoru skladové a distribuční haly.

Díky třem úrovním nakládacích ramp lze v parku využívat různé druhy vozidel od menších dodávek po standardní kamiony. Kvůli zajištění maximální bezpečnosti a pohodlí zaměstnanců Alza.cz, jakož i návštěvníků areálu, budou přístupové komunikace pro klienty odděleny od ostatního provozu. Součástí parku v Chrášťanech budou také venkovní relaxační zóny se zelení. 

GLP Park Praha Chrášťany je druhým logistickým projektem, v němž se Alza.cz, největší e-commerce společnost v České republice a na Slovensku, spojila s GLP. Už od roku 2015 využívá Alza.cz logistický park v Senci u Bratislavy, kde v současnosti využívá plochu o rozloze 47 tisíc metrů čtverečních. Alza.cz zahájila v roce 2014 expanzi do dalších zemí Evropy a v současnosti je již v řadě z nich aktivní.

„GLP je partner, se kterým se nejen skvěle spolupracuje, ale zároveň je extrémně rychlý a flexibilní při jednání i změnách zadávaných v průběhu realizace projektů,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel oddělení expanze, facility a showroom managementu Alza.cz. „Strategická poloha přiblíží naše služby zákazníkům v západní a jihozápadní části Prahy a přilehlém Středočeském kraji, které tak budeme schopni obsloužit ještě rychleji, například i díky plánovanému AlzaDrive,“ dodal.

Podle Jana Paleka, country manažera GLP pro Českou republiku a Slovensko bude GLP Park Praha Chrášťany profitovat z perfektního spojení s Prahou, stejně jako z vysokých stavebních standardů a udržitelných prvků, včetně certifikátu BREEAM Excellent, inteligentní správy spotřeby energií nebo odpočinkové zóny pro pracovníky.

Součástí parku v Chrášťanech budou také venkovní relaxační zóny se zelení.
Součástí parku v Chrášťanech budou také venkovní relaxační zóny se zelení.
Foto: GLP 

Výstavba již byla zahájena, celý park bude dokončen ve druhém čtvrtletí roku 2022. Areál bude sestávat ze dvou samostatných budov – 40 tisíc metrů čtvrečních využije Alza.cz, zbývajících 11 tisíc metrů čtverečních je určeno k dalšímu pronájmu.  

Související