Mezinárodní logistický provider Dachser rozšířil pobočku v německém Magdeburgu a otevřel zde nové distribuční centrum. V logistických prostorách o velikosti 40 tisíc metrů čtverečních poskytuje logistické služby pro svého zákazníka Globus Baumarkt a další společnosti z regionu. Rozšířením vytvořil Dachser čtyřicet nových pracovních míst.

Nové prostory společnosti Dachser mají celkem 84 tisíc metrů čtverečních a zahrnují dvě skladovací haly s celkovou logistickou plochou o velikosti 40 tisíc metrů čtverečních. Jeden ze skladů byl speciálně vytvořen pro skladování a vychystávání potravin a nepotravinových položek a pokrývá plochu přibližně osm tisíc metrů čtverečních. Druhý sklad pro služby kontraktní logistiky má rozlohu 32 tisíc metrů čtverečních.

Logistické služby nejen pro Globus Baumarkt

Díky novému rozšíření se kancelářské prostory a sociální zařízení logistického centra v Magdeburgu rozrostly na 1880 metrů čtvrerečních. K dispozici pro skladování je navíc i tři tisíce metrů čtverečních venkovních ploch. Spolu se 40 kilometrů vzdáleným distribučním centrem ve městě Oschersleben nyní disponuje pobočka Dachser Magdeburg celkem 55 tisíc metrů čtverečních logistických ploch s kapacitou 80 tisíc paletových míst.

„V našich nových prostorách poskytujeme skladovací a distribuční služby společnosti Globus Baumarkt a dalším známým regionálním i globálním výrobcům a obchodníkům s průmyslovými výrobky a potravinářskými produkty,“ vysvětluje Christian Schäckel, General Manager logistického centra v Magdeburgu.“

Dachser působí v magdeburském regionu více než 25 let a zaměstnává zde 170 lidí, kteří zajišťují kvalitní logistické služby. „Kromě klasických přepravních služeb zajišťujeme skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků a poskytujeme služby s přidanou hodnotou jako například výstavbu a kompletaci prodejních displejů,“ vysvětluje Christian Schäckel.

Prostory pobočky Dachser v Magdeburgu se nacházejí v obchodní a průmyslové zóně na severu regionu a mají dobré napojení na dálnice A2 a A14. Díky denním přímým linkám sběrné služby obsluhuje Dachser z Magdeburgu i destinace v Belgii, Nizozemí a Rakousku. Pobočka Dachser Air & Sea Logistics v Langenhagenu poblíž Hannoveru pak napojuje magdeburskou pobočku na globální trhy. 

Související