Logistická společnost cargo-partner pokračuje ve své expanzi napříč Evropou a přidává do své sítě další zemi. Několik týdnů po otevření první kanceláře ve Velké Británii a ohlášení další expanze v Holandsku, posiluje poskytovatel logistiky svou síť v jihovýchodní Evropě o zastoupení ve Skopje v Severní Makedonii. Tato nová kancelář nabízí cargo-partner komplexní škálu dopravních služeb letecké, námořní a silniční přepravy a spojuje zemi s její existující logistickou sítí v regionu jihovýchodní Evropy.

"Na základě rostoucí poptávky našich zákazníků v tomto regionu, bylo otevření kanceláře v Skopje dalším přirozeným krokem v růstu naší společnosti. To dokonale doplňuje naše etablované terminály v Srbsku a Bulharsku a dále posiluje naši pozici v této části Evropy,“ říká Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, o motivacích pro investici.

Společnost cargo-partner je zastoupena v Bulharsku od roku 2003 a v Srbsku od roku 2004. V roce 2018 společnost otevřela iLogistics centrum v Sofii s kapacitou 22 tisíc palet na celkové ploše 16 500 metrů čtverečních. V Bělehradě poskytovatel logistiky v současnosti nabízí osm tisíc metrů čtverečních úložného prostoru. Časté kamionové linky spojují tyto sklady s distribuční sítí cargo-partner ve střední a východní Evropě.

"Nová kancelář v Skopje nám umožní lépe využít strategické postavení Severní Makedonie na Balkáně. Pokud jde o námořní zásilky, naši zákazníci těží z rychlého přístupu do Soluně, zatímco hustá silniční síť je ideálním základem pro distribuci po celé Evropě. Náš zkušený tým může poskytnout end-to-end řešení z jednoho zdroje, včetně hloubkové znalosti celních postupů pro zásilky do a z Evropské unie," dodává Stefan Krauter.

Tým cargo-partner ve Skopje nyní nabízí pravidelné konsolidační servisy ze Skopje do Prištiny v Kosovu, Podgorice v Černé Hoře, Tirany v Albánii a Soluně v Řecku, jakož i mezi Severní Makedonií a Bulharskem. Ve spojení se svými logistickými centry v Sofii a Bělehradě poskytuje společnost komplexní distribuční řešení s úplným pokrytím regionu.

Kromě toho cargo-partner v současnosti pracuje na zavedení pravidelných linek mezi Severním Makedonií, Tureckem a jakož i Rakouskem. Pro dopravní toky do severní Evropy to umožní krátké tranzitní časy prostřednictvím cargo-partner iLogistics centra v rakouském Fischamendu. Rychlé distribuci a úplné konektivitě napomáhají služby evropského distribučního centra společnosti v nizozemském Roermondu.

Související