Globální lihovinová společnost Amber Beverage Group (ABG) podepsala dohodu se společností Jungheinrich, předním světovým výrobcem vybavení skladů, o nákupu vybavení v hodnotě 15,5 milionu eur (v přepočtu zhruba 406 milionů korun) potřebného k vybudování automatického výškového skladu v lotyšském hlavním městě Rize.

„Je pro nás velmi důležité zajistit efektivní řízení manipulace s náklady pro naše partnery ve více než 185 zemích a udržovat rychlost rozvoje investičních projektů charakteristických pro naši společnost,“ říká Jekaterina Stuģe, generální ředitelka společnosti Amber Beverage Group. „Největší část naší investice půjde do hi-tech vybavení pro naše nové sklady. To potvrzuje ambiciózní plán společnosti Amber Beverage Group stát se jedním z deseti nejvlivnějších a nejmodernějších globálních hráčů v lihovinovém průmyslu,“ říká Jekaterina Stuģe.

Instalace do jeřábových zakladačů a dalšího zařízení

„Jsme rádi, že ABG bude realizovat projekt automatizace logistických operací v takovém rozsahu. Vzhledem ke svému rozsahu, složitosti a úrovni automatizace je tento projekt významný nejen na úrovni Pobaltí, ale i pro celou Evropu. Budeme instalovat moderní jeřábové zakladače na palety a drobné zboží, dopravníky palet a drobného zboží, automatické vychystávací systémy Pick-By-Light a Put-By-Light a propojíme je s výkonným systémem řízení skladu,“ říká Māris Supe, manažer prodeje ve společnosti Jungheinrich Lift Truck pro Pobaltí.

Projekt je realizován ve spolupráci se specialisty společnosti AI Engeneering, přičemž společnost ABG do celého projektu investovala dohromady více než 33 milionů eur (cca 865 milionů korun). V první fázi výstavby dojde na ploše více než 24 tisíc metrů čtverečních k automatizaci skladování, kompletování a vydávání objednávek včetně administrativního prostoru.

Tři stávající sklady se sloučí do jednoho

Automatický výškový sklad nevyžaduje přítomnost zaměstnanců a všechny procesy budou probíhat plně automaticky. Celková výška skladu dosáhne 24 metrů a palety budou ukládány na sebe v regálech do více než devíti pater. Současná skladová kapacita společnosti je 25 tisíc paletových míst, zatímco nový sklad pojme najednou 35 tisíc palet a v případě potřeby půjde jeho kapacita rozšířit na 45 tisíc paletových míst. V rámci budování nového skladu se tři stávající sklady skupiny Amber Beverage Group sloučí do jednoho a plánovaný tok zboží v novém skladu dosáhne 360 tisíc zpracovaných palet nebo přibližně 33 tisíc TEU ročně.

Příběh ABG začal v roce 1900

Amber Beverage Group je rychle rostoucí lihovinová společnost, jejíž produkty se nachází v milionech domácností po celém světě. Je předním výrobcem nápojů, distributorem, poskytovatelem logistických služeb a provozovatelem maloobchodních prodejen s více než 600 značkami od prémiové vodky přes šumivá vína až po speciální mexické tequilly. Společnost založená v roce 1900 rozšířila svou původní hlavní výrobní činnost a stala se globálním hráčem v lihovinovém průmyslu se dvěma tisíci zaměstnanců v téměř 20 společnostech v Pobaltí, Rakousku, Austrálii, Rusku, Mexiku a Velké Británii.

Související