Developer a vlastník logistických a semiindustriálních nemovitostí VGP zahájil výstavbu nového technologického parku u jihočeské metropole. VGP Park České Budějovice vznikne na okraji města v komerční zóně Světlík s bezproblémovým dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. Na zhruba 37hektarovém pozemku vznikne areál s více než 126 tisíci metry čtverečních pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. V lokalitě tak výhledově vznikne několik stovek pracovních míst.

V současné době již probíhá výstavba inženýrských sítí a infrastruktury stejně jako revitalizace stávajícího rybníka, který se stane centrálním bodem nového parku a poskytne zdejším pracovníkům dostatek prostoru pro trávení volného času a odpočinek. Dokončení první haly se očekává ve třetím čtvrtletí letošního rokui, oznámila společnost v podrobné tiskové zprávě.

„Věříme, že náš nový park nabídne díky své skvělé dostupnosti do centra města vynikající lokalitu pro e-commerce a aktivity poslední míle. Vzhledem k blízkosti německých a rakouských hranic, které jsou vzdálené jen 80 a 40 kilometrů jízdy, je areál vhodný právě pro logistiku, ale i lehký průmysl,“ komentuje Matthias Sander, provozní ředitel VGP pro region střední a východní Evropy, a dodává: „Nový park nabízí prostory k pronájmu od 1500 metrů čtverečních, ale zároveň je příležitostí i pro vybudování velkého logistického centra, realizovaného na míru potřebám konkrétního zájemce. Výhodou je, že součástí areálu bude také odstavné parkoviště pro kamiony včetně zázemí pro řidiče, které vytvoříme po dohodě s městem.“

V areálu vznikne celkem sedm budov s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good. Park bude mj. napojen na horkovod Teplárny České Budějovice, čímž výrazně přispěje ke snížení emisí. VGP zároveň počítá s rekonstrukcí zdejší cyklostezky.

V areálu vznikne celkem sedm budov s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good (vizualizace).
V areálu vznikne celkem sedm budov s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good (vizualizace).
Foto: VGP

VGP je celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semiindustriálních nemovitostí. Společnost byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 260 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva ve 12 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků.

Na konci února VGP oznámila, že navzdory pandemii covidu-19 dosáhla rekordního čistého zisku ve výši 370,9 milionů eur (zhruba 9,7 miliardy korun), což představuje meziroční nárůst o 80,4 procenta. Celkové příjmy z pronájmu meziročně vzrostly o 19,5 procenta na 185,2 milionů eur (4,45 miliardy korun). Téměř všechny splatné platby byly i přes probíhající pandemii koronaviru obdrženy včas. Příjmy z nově podepsaných a obnovených nájemních smluv činily 45,2 milionů eur (přes miliardu korun).

Související