Jeden z největších ruských internetových prodejců Wildberries známil, že expanduje do Francie, Itálie a Španělska. Společnost se sídlem v Moskvě nyní působí ve 13 zemích. Do Evropské unie prodejce Wildberries vstoupil loni, kdy založil distribuční centrum v Polsku. Od loňského května působí na Slovensku. V západní Evropě zakotvil vedle zmíněné trojice zemí ještě v Německu.

Ruský internetový prodejce nabízí kolem čtyř milionů produktů od 40 tisíc značek. V trojici západoevropských zemí objednávky hodlá doručovat s pomocí logistických partnerů, ve Francii a Španělsku má nasmlouvané tisíce partnerských výdejních míst. V Itálii je zatím možné pouze doručení kurýrní službou.

"Nabízíme svým zákazníkům širokou paletu produktů různých výrobců - od dobře známých světových značek po malé lokální podniky. Jsme otevřeni spolupráci s podnikateli ze všech zemí," řekl ředitel rozvoje společnosti Vjačeslav Ivaščenko.

Prodejce Wildberries letos oznámil, že koupil ruskou banku Standard-Credit Bank. Odůvodnil to snahou vylepšit služby své platformy internetových plateb.

Související