Českému investičnímu fondu Accolade loni vzrostly příjmy z nájmů meziročně o 35 procent na 47,9 milionu eur (1,2 miliardy korun). Rozloha pronajímaných ploch stoupla o 29 procent na 936 304 metrů čtverečních. Fond o tom informoval ve své zprávě.

"Moderní haly loni naplno potvrdily svůj význam a infrastruktura pro moderní podnikání držela evropské ekonomiky za každé situace, a to i v té nejhlubší karanténě a opakujících se lockdownech. E-commerce v Evropě vzrostla o více než 27 procent, což se projevuje v poptávce po dalších prostorech. Zároveň roste logistika a pro některé překvapivě i výroba," uvedl předseda představenstva fondu Accolade Milan Kratina.

Fond Accolade byl založen v roce 2014 a zaměřuje se na investice do nejmodernějších plně pronajatých průmyslových nemovitostí v Evropě. Je součástí skupiny Accolade, která poskytuje infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 36 industriálních parků.

Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio o rozloze přesahující 2,1 milionu metrů čtverečních v hodnotě téměř 1,6 miliardy eur (přibvližně 41 miliard korun). Mezi nájemce skupiny patří například společnosti jako DHL, Coca-Cola, Zásilkovna, Tchibo, Raben, Dachser nebo InPost.

Související