Našli jste v zásuvce papírové poukázky Sodexo pro volný čas platné do 31. prosince 2020? Společnost Sodexo Benefity prodlužuje jejich platnost o celé tři měsíce, do 31. března 2021. To samé platí i pro volnočasové kredity na Flexi Pass CARD. A papírové stravenky Sodexo Gastro Pass, jejichž platnost ke konci loňského roku vypršela, ještě mohou pomoci lidem, kteří to nyní nejvíce potřebují.

Koronavirus znesnadnil cestování a dovolené a uzavřel sportoviště, kina nebo divadla. Jednoduše místa, kde lidé „utrácí“ své prostředky Flexi Pass Card nebo papírové poukázky pro volný čas Flexi Pass, Fokus Pass, Vital Pass, Relax Pass, Holiday Pass nebo Smart Pass. „I když jsme nabídli našim uživatelům řadu nových možností, kde čerpat benefity online, jsme si vědomi toho, že v roce 2020 bylo méně příležitostí pro uplatnění, a proto prodlužujeme jejich platnost o tři měsíce do konce března letošního roku,“ říká Tereza Knířová, manažerka komunikace Sodexo Benefity.

Platnost se prodlužuje u všech typů papírových volnočasových poukázek a vztahuje se také na body na Flexi Pass Card (včetně Flexi Pass Card na kartě Multi Pass Card), které expirovaly na konci loňského roku. Týká se všech digitálních účtů pro volný čas, kam byly nahrány kredity v období 1. ledna 2019 až 31. prosince 2019, které mají platnost dva roky. „Netýká se ale účtů v Cafeterii Moje benefity, u kterých platnost bodů určuje zaměstnavatel. To naše společnost bohužel nemůže ovlivnit,“ vysvětluje Tereza Knířová.

Potravinová pomoc

Papírové stravenky Sodexo Gastro Pass s platností do 31. prosince 2020 ještě mohou pomoci lidem, kteří to nyní nejvíce potřebují. „Propadlé stravenky nám lidé mohou do konce února zaslat. Celou částku, kterou takto vybereme, darujeme České federaci potravinových bank,“ říká Tereza Knířová. „Stravenky lze odevzdat osobně v zákaznických centrech v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Adresy a provozní dobu jsou webu www.sodexo.cz. Další možností je poslat stravenky poštou na adresu pražského zákaznického centra.

Česká federace potravinových bank zastřešuje všech 15 fungujících tuzemských potravinových bank a provozuje centrální sklad v Modleticích u Prahy, odkud rozděluje potravinovou pomoc do více než 800 organizací ze všech regionů republiky, například do azylových domů, nízkoprahových klubů, Naděje, Armády spásy. Pomáhá tak matkám samoživitelkám, osamělým seniorům nebo rodinám, které se ocitají ve finanční krizi.

Klienti v logistice

Společnost Sodexo Benefity vstoupila na český trh v roce 1992 a nabízí firmám a institucím širokou škálu služeb v oblasti zaměstnaneckých benefitů. Logistické a dopravní společnosti zahrnují zhruba pět procent jejího portfolia a paří mezi ně takoví hráči jako například Dopravní podnik hl. m. Prahy, PST CLC, Gebrüder Weiss, TNT Express Worldwide, UPS Czech Republic nebo Gefco Česká republika.

Související