Divize Express ze skupiny DHL Deutsche Post doručila vakcíny proti covidu-19 již do 10 evropských zemí. Uskutečnilo se více než 50 letů přepravujících vakcíny do evropských lokalit. Prostřednictvím sítě DHL Express může být přeprava vakcíny do všech evropských zemí zajištěna do 24 hodin.

Přední světový poskytovatel expresních služeb společnost DHL Express, od Vánoc uskutečnila více než 50 letů po Evropě, díky kterým přepravila zásilky vakcín proti covidu-19 do následujících zemí: Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Finsko, Itálie, Litva, Norsko, Rumunsko a Švédsko. Tyto země obdržely první dávky vakcíny pro své občany. Některé země jako například Itálie, Litva, Norsko a Rumunsko, pokračují v přepravě dalších dávek vakcíny. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

Díky mezinárodní logistické síti, zahrnující 60 zemí a míst v Evropě, velké množství překladišť a více než 100 letadel, je společnost DHL Express dokonale vybavena a připravena na pravidelné dodávky vakcíny proti covidu-19 i do dalších zemí v Evropě nebo ve světě.

„Síť DHL Express už během prvních týdnů pandemie prokázala svoji silnou odolnost. I když téměř všechny země přešly do lockdownu, žádnou z našich operací to nezastavilo,“ uvedl Alberto Nobis, generální ředitel DHL Express Europe. „V DNA naší společnosti je dodávat i v době globální krize. Díky našim zaměstnancům a infrastruktuře udržujeme otevřené obchodní trasy a umožňujeme našim zákazníkům i nadále podnikat. Mezinárodními expresními dodávkami vakcíny proti covidu-19 podporujeme řadu vlád v jejich boji proti pandemii. V Evropě nám naše silná pozice na trhu umožňuje přepravovat zdravotnické zboží mezi zeměmi následující pracovní den,“ řekl Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express Czech Republic.

Kromě Evropy přepravovala DHL Express dávky vakcín také do Bahrajnu, Chile, Kostariky, Izraele, Mexika, Ománu a Singapuru.

V rámci svojí mezinárodní přepravní sítě DHL spolupracuje více než devíti tisíci specialisty z oblastí jako jsou farmacie, medicínská technika, výzkum, velkoobchod a také s nemocnicemi nebo dalšími poskytovateli zdravotní péče. Díky digitalizaci můžeme být navíc zapojení do celého procesu od klinických studií až po samotnou péči o pacienta.

Portfolio společnosti DHL pro zdravotnický sektor zahrnuje více než 150 farmaceutů, přes 20 skladů klinických testů, více než 100 certifikovaných stanic, přes 60 skladů kvalifikovaných pro GDP, 15 míst certifikovaných GMP, 135 lékařských expresních míst a mezinárodní rychlou logistickou síť pro 220 zemí a teritorií ve světě.

V celosvětovém měřítku čelí poskytovatelé logistických služeb výzvě k co nejrychlejšímu zavedení dodavatelského řetězce v oblasti zdravotnictví. Bude potřeba dodávat vakcíny v dosud nevídaném množství: více než 10 miliard dávek po celém světě, včetně regionů s méně rozvinutou logistickou infrastrukturou, kde žijí přibližně tři miliardy lidí. V příštích dvou letech budou muset dopravci zajistit mezinárodní přepravu až 200 tisíc palet a 15 milionů chladicích boxů, což znamená uskutečnit cca 15 tisíc letů.