Společnost ESA logistika prostřednictvím sdružení dopravců Česmad Bohemia navrhuje zařazení profesionálních řidičů mezi kategorie povolání s přednostním právem na očkování proti onemocnění covid-19.

„Řidiči pracující zejména v koncové fázi distribuce potravin a zboží základní potřeby patří podle našeho názoru k profesím potřebným pro zajištění fungování kritické infrastruktury státu. Totéž platí o řidičích v hromadné dopravě osob a dalších, kteří obstarávají zásobování. Z toho důvodu jsme se jako jeho člen obrátili na sdružení Česmad Bohemia, aby toto téma bylo předloženo při jednáních se zástupci státu,“ vysvětluje důvody k tomuto kroku manažer marketingu společnosti ESA logistika Jindřich Karas.

Zařazení pracovníků logistiky potravin k prioritním skupinám v očkovací strategii již v otevřeném dopise ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému požaduje také Asociace českého tradičního obchodu. Argumentuje, že tuzemští obchodníci, pracovníci prodejen, velkoskladů i logistiky jsou během pandemie v každodenním kontaktu se zákazníky.

S podobným požadavkem přicházejí prostřednictvím Potravinářské komory ČR rovněž potravinářské společnosti s výrobními závody v zemi. „Potraviny však musí do obchodů někdo dopravit, a proto je zařazení řidičů pracujících v této oblasti jednoznačným logickým krokem. Věříme, že tento argument bude uznán jako relevantní,“ uzavírá Jindřich Karas.

Během jarní vlny pandemie byli dopravci potravin schopni zajistit zásobování prodejen s velkým vypětím a nasazením veškerých rezerv a očkování by mohlo opakování této situace definitivně předejít.

Související