Průmyslová agentura české pobočky společnosti Colliers International dokončila podpis nájemní smlouvy s německou nadnárodní strojírenskou a technologickou společností působící v 60 zemích, jejíž výrobky se prodávají ve 125 zemích po celém světě. Transakce zahrnovala 15 688 metrů čtverečních průmyslových prostor v CTParku Bor. Společnost Colliers to oznámila v aktuální tiskové zprávě s tím, že identitu klienta bude moci zveřejnit později.

Prozatím sděliila, že pomohla německému výrobci zajistit optimální řešení pro jeho podnikání, k němuž nyní využívá jako jeho nedílnou součást také sklad v Česku. V novém zařízení budou také kanceláře pro místní vedení a zaměstnance. Mimo jiné se tato nadnárodní společnost specializuje na zabezpečení budov, energetickou účinnost a automatizaci budov. Nemovitost s potřebnými povoleními klientovi pomáhá zefektivnit jeho dodavatelský řetězec, přičemž je schopna snadno přijímat zboží z Německa a distribuovat ho v rámci celé Evropy.

„Česká republika má silné základy trhu s nemovitostmi, zejména pokud jde o kvalitu a udržitelnost, které jsou srovnatelné s nejvyššími celosvětovými standardy. Kromě toho nabízí atraktivní ekonomické podmínky jak z hlediska vlastnictví, tak z hlediska vládních pobídek. Geografické výhody, vycházející z polohy země v samém srdci Evropy a dobrého napojení na evropskou a globální síť dopravních a dodavatelských řetězců, činí z České republiky hlavního kandidáta na aktivity v rámci nearshoringu v blízké budoucnosti,“ řekl Harry Bannatyne, partner a ředitel průmyslového oddělení Colliers International Česká republika.

"Německý výrobce se přestěhoval z Nizozemska a vybral si projekt CTP, protože nejvíce vyhovoval z hlediska načasování  dodávky haly a požadované flexibility. Developer poskytl cross-dock (dvouhlavý sklad) s možností budoucího rozšíření," komentovala Silvie Marešová z průmyslového oddělní Colliers International, která tuto transakci zprostředkovala.

"Bylo mi potěšením pracovat s tak profesionálním klientem a s developerem, obě strany sdílejí naše základní hodnoty, snaží se co nejméně negativně ovlivnit životní prostředí a jsou schopny vyrábět nejlepší high-tech zařízení,“ dodal Harry Bannatyne. Transakce byla započata a dokončena během pandemie.

 

Související