Evropský průmyslový developer CTP rozšiřuje svůj průmyslový park CTPark Bělehrad severně od hlavního města Srbska. Od rakouské společnosti Eyemaxx koupil halu s 28,5 tisíci metry čtverečních skladových ploch s přilehlými pozemky pro další výstavbu. Celkem tak CTPark Bělehrad sever nabízí již 50 tisíc metrů čverečních ploch, přičemž pozemky v lokalitě umožňují postavit dalších zhruba 115 tisíc čtvrerečních metrů pronajímatelné plochy.

V areálu, který CTP získalo akvizicí na konci roku 2020, sídlí aktuálně společnosti Lidl, Mercata VT a Flux Systems. Pro CTP je akvizice odrazovým můstkem v expanzi na sever od Bělehradu. „V lednu zahájíme výstavbu další haly s plochou 25 tisíc metrů čtverečních. Dokončena bude ve druhém čtvrtletí. Počítáme ale i s dalším rozvojem. O obsazení průmyslových a logistických areálů tak blízko hlavního města, navíc s přímým napojením na dálnici A1, je totiž v Srbsku velký zájem,“ řekl ředitel CTP pro Srbsko Vlatko Djuricek.

CTP má již zajištěné pozemky, díky kterým areál nakonec může nabídnout 115 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných ploch. V Srbsku má CTP kromě toho další moderní průmyslové parky, situované v Krugujevaci, Novém Sadu nebo CTParku Bělehrad západ, které se nachází západně od hlavního města.

Portfolio CTP i díky operacím v Srbsku letos překročilo šest milionů metrů čtverečních. Firma, která vznikla před 22 lety v Humpolci u dálnice D1 mezi Prahou a Brnem dnes působí celkem na šesti trzích střední a východní Evropy. Kromě České republiky také na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku a Polsku a poohlíží se po dalších zemích v regionu. Cílem společnosti je dosáhnout do roku 2023 celkem 10 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch a dále expandovat na současných i nových trzích.

Související