Rok 2020, který byl celosvětově vše znamení koronavirové krize, přinesl ve spojení s uzavírkami ekonomik, cestovními omezeními a přetíženými lékařskými systémy v mnoha světových oblastech zhoršení situace lidí, kteří už předtím žili ve složitých podmínkách.

V rámci strategie udržitelnosti také společnost cargo-partner navázala na svá dlouholeté partnerství s charitativními organizacemi po celém světě s cílem pomoci těm, kteří to potřebují. Přinášíme výběr z jejích aktivit. Upozorňujeme, že na webových stránkách logistika.ihned.cz a v tištěném měsíčníku Logistika rovněž pravidelně informujeme o charitativních projektech ostatních logistických firem. Shrnout všechny tyto rozsáhlé aktivity je nad možnosti jednoho souhrnného redakčního materiálu.

„Věříme, že jako mezinárodní společnost máme zodpovědnost pomáhat vytvářet lepší budoucnost,“ říká Stefan Krauter, generální ředitel společnosti cargo-partner, ve shodě s manažery dalších významných logistických firem.

Pomoc pro Indii s organizací Jugend Eine Welt

Více než dva miliony lidí obdržely pomoc v potravinových a hygienických balíčků i poradenských rozhovorů.
Více než dva miliony lidí obdržely pomoc v potravinových a hygienických balíčků i poradenských rozhovorů.
Foto: archiv cargo-partner

S rakouskou neziskovou organizací Jugend Eine Welt spolupracuje cargo-partner už před deset let. Ve spolupráci s projektovým partnerem Don Bosco Network India loni firma cargo-parner podpořila projekt, který si klade za cíl eleminovat šíření infekčního onemocnění covid-19 ve druhé nejlidnatější zemi na světě, v Indii. Více než dva miliony lidí tak obdržely pomoc v potravinových a hygienických balíčků i poradenských rozhovorů.

Krabice od bot plné dárků

Na Vánoce se společnost cargo-partner na Slovensku rozhodla už potřetí přispět k potěšení seniorů podporou projektu „Kolik lásky se vejde do krabice od bot“. Například v roce 2019 organizace shromáždila více než 22 tisíc krabic od bot naplněných dárky. Jako podporu tohoto projektu poskytla společnost cargo-partner bezplatně skladový prostor v iLogistics centru v Bratislavě a darováním krabic se do projektu zapojili i její zaměstnanci. Do poloviny prosince cargo-partner zorganizovala paletizaci a uskladnění více než 3050 dárkových boxů, které se v v době vánočních svátků distribuovaly do domovů důchodců a osamělým seniorům.

Školní potřeby do Kosova

Kosovo musí čelit vysoké míře nezaměstnanosti, chudobě a pandemie ještě zvýšila už existující humanitární potřeby. Společnost cargo-partner proto podpořila organizaci H. Stepic CEE Charity při přepravě dárečků pro více než 270 školáků ve věku od šesti do čtrnácti let z Rakouska do Prizrenu. Zásilka obsahovala základní školní potřeby, školní tašky a tablety, které dětem v nouzi poskytnou příležitost rozšířit své vzdělaní i v čase koronaviru a domácího vzdělávaní.

Udržitelné zemědělství ve Rwandě

Charita Slovinsko ve spolupráci s Charitou Rwanda uspořádala v letech 2018 až 2020 rozvojový projekt „Efektivnější využívaní zdrojů na udržitelné přežití v okrese Karongi v Rwandě“. Iniciativa byla spolufinancována slovinským ministerstvem zahraničních věcí a cargo-partner ve Slovinsku ji také podpořila. Do projektu je zapojených 600 rodin v nouzi, které žijí převážně ze zemědělství. Cílem charity je vzdělávat lidi žijící v okrese Karongi a poskytnut jim potřebné vybavení pro udržitelné zemědělské metody a další ekonomické činnosti s dlouhodobým příjmem. Společnost cargo-partner ve Slovinsku zaštítila přepravu pěti strojů na udržitelnou výrobu cihel ze stlačené zeminy ze Slovinska do rwandských lokalit Mutun a Gashari.

Minibus pro děti z Klokánka s A-B Help

Až dodnes bylo pro dobrou věc zakoupeno 27 minibusů; cargo-partner přitom v České republice spolupracuje s A-B Help od roku 2019.
Až dodnes bylo pro dobrou věc zakoupeno 27 minibusů; cargo-partner přitom v České republice spolupracuje s A-B Help od roku 2019.
Foto: archiv cargo-partner

Česká asociace A-B help s.r.o. spojuje neziskové organizace a společensky odpovědné společnosti při nákupu mikrobusů, které umožňuje dětem, seniorům a lidem se zdravotním postižením dostat se do školy, nemocnice nebo na výlet. Až dodnes bylo pro dobrou věc zakoupeno 27 minibusů; cargo-partner přitom v České republice spolupracuje s A-B Help od roku 2019. Letos společnost podpořila nákup mikrobusu pro projekt Klokánek, který je iniciativou Fondu ohrožených dětí. Cílem charity je nabídnout dětem dočasnou rodinnou péči namísto ústavní, dokud se nebudou moci vrátit do svých rodin nebo nebudou trvale adoptovány či umístěny v pěstounské péči.

Hračky pro děti v Nitře

Na den dětí společnost cargo-partner uspořádala sbírku hraček pro jesle a školku pro romské a sintské děti v osadě Ořechový Dvůr v Nitře na Slovensku. V roce 2019 zorganizoval poskytovatel logistiky v sídle společnosti nedaleko vídeňského letiště „Family Day“ pro zaměstnance a jejich rodiny. V hrací zóně měli návštěvníci možnost darovat hračky pro dobrou věc. Děti také mohly vyměnit své méně používané hračky za jiné, které byly k dispozici ve stánku. Projekt se ukázal jako úspěšný a společnost cargo-partner se rozhodla vybrané hračky darovat do jeslí a školky pro romské a sintské děti v Nitře. cargo-partner podporuje denní centrum v spolupráci s Jugend Eine Welt od roku 2014.

Potřeby pro rodiny v Bosně a Hercegovině

Balíky, označené slovy „Věříme ve váš úsměv“, směřovaly v Bosně a Hercegovině organizacím „Obraduj nekoga“, „Pomozi.ba“ a „Srce za Djecu“.
Balíky, označené slovy „Věříme ve váš úsměv“, směřovaly v Bosně a Hercegovině organizacím „Obraduj nekoga“, „Pomozi.ba“ a „Srce za Djecu“.
Foto: archiv cargo-partner

V létě 2020 pobočka cargo-partner v Bosně a Hercegovině darovala a doručila 70 balíčků humanitární pomoci sestávajících se z potravin a z věcí základních potřeb. Balíky, označené slovy „Věříme ve váš úsměv“ směřovaly organizacím „Obraduj nekoga“, „Pomozi.ba“ a „Srce za Djecu“. Obraduj nekoga byla založena v roce 2017 a zaměřuje se na pomoc sociálně ohroženým rodinám a na podporu matek. Pomozi.ba, založená v roku 2012, se zaměřuje na pomoc marginalizovaným skupinám v zemi, od sirotků a osamělých rodičů až po starší občany a přistěhovalce. Srce za Djecu byla založená v roku 2003 a zaměřuje se výhradně na pomoc dětem s rakovinou a jejich rodinám.

Související