Evropský poskytovatel služeb pro silniční dopravce Eurowag jmenoval novou členkou představenstva a ředitelkou lidských zdrojů Kristi Ansbergovou. V dozorčí radě nově zasedne Mirjana Blumeová, která dosud pracovala pro energetickou firmu IWB. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Po loňském jmenování finanční ředitelky Magdaleny Bartośové do představenstva mají v tříčlenném orgánu převahu ženy. V dozorčí radě jsou naopak dva muži a jedna žena.

Ansbergová má více než deset let zkušeností z globálních technologických a fintech firem. V Eurowagu bude zejména získávat nové talenty, budovat vztahy se zaměstnanci a zavádět digitálně a datově orientované personalistické postupy. Do společnosti Eurowag přišla ze softwarové společnosti Playtech PLC.

V dozorčí radě Eurowagu nově zasedne Mirjana Blumeová
V dozorčí radě Eurowagu nově zasedne Mirjana Blumeová
Foto: Eurowag

Blumeová působila přes 20 let jako finanční ředitelka, generální ředitelka a členka dozorčí rady ve společnostech v různých průmyslových odvětvích. Posledních osm let spolupracovala s poskytovatelem energetických služeb IWB, který vlastní 50 podílů v různých společnostech ve Švýcarsku i v zahraničí.

Eurowag založil Martin Vohánka před 25 lety jako společnost W.A.G. Její služby, zahrnující tankování, mýtné, vracení daní, správu vozového parku či finanční služby, využívá přes 350 tisíc vozidel v Evropě, Asii a na Středním Východě.

Související