Skupina Packeta, která vlastní českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala v prvních devíti měsících letošního roku obrat ve výši téměř 1,45 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 121 procent. Počet přepravených zásilek dosáhl 23,5 milionů, což je meziroční navýšení o 107 procent. Packeta také výrazně navýšila počet výdejních míst. V České republice jich má aktuálně k dispozici téměř čtyři tisíce, celá skupina více než 5 800. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 2,5 miliard korun a 42 milionů přepravených zásilek.

„K rekordním výsledkům výrazně přispěly všechny trhy, kde skupina Packeta působí. O více než 100 procent jsme rostli na Slovensku, Polsku a v Maďarsku, ještě výrazněji pak také v Rumunsku a Německu. K růstu skupiny stále více přispívá služba Mezi námi pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami, kde aktuální počet doručených zásilek překročil tři miliony. Zásilkovna je od roku 2013 kontinuálně v kladném hospodářském výsledku a pozitivní výsledky, byť silně ovlivněné restriktivními vládními opatřeními z důvodu pandemie vovidu-19 na jaře a na podzim, očekáváme i v letos roce,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a ředitelka skupiny Packeta. „V současné době se Zásilkovna nachází uprostřed velmi náročné covid-předvánoční sezóny. Již v polovině listopadu doručujeme denně stejný počet zásilek, jako v loňském roce týden před Vánoci. Letos předpokládáme, že za jediný den v týdnu Štědrým dnem přepravíme v České republice více než 550 tisíc zásilek,“ dodala.

Během letošního třetího čtvrtletí otevřela Packeta nové depo v Brně a v Jihlavě. Do skupiny přišel nový obchodní ředitel Zásilkovny Jan Došlý a na pozici ředitele nového oddělení kvality a procesů pak Dalibor Svoboda. Součástí Packety se stala Trayto, společnost zaměřená na automatizaci nabídek ve srovnávačích zboží jako jsou Heureka nebo Zboží.cz. Započala také spolupráce s novým dopravcem do USA, tím se nově stala společnost FedEx. Na konci září spustila skupina také Z-Boxy, bezdotyková soběstačná výdejní místa napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci.

Související