Zásilková společnost DHL Express, která se v září přestěhovala z Modřic do areálu brněnského letiště, spustila novou leteckou cargo linku do Brna. První nákladní letadlo přiletělo do komplexu v Tuřanech před týdnem. Linku z Lipska zajišťuje letadlo Boeing 737-400F společnosti CargoLogic Germany. Do Brna přilétá vždy brzy ráno a odlétá večer, a sice během pracovních dní

„Jasně to potvrzuje naši dlouhodobou strategii udělat z brněnského letiště multifunkční komplex pro všechny druhy letecké dopravy. V době krize té komerční je to právě nákladní, která ji vhodně doplňuje. Přeměna dlouho zanedbávaných prostor letiště na super moderní halu pro DHL Express tak byla logickou reakcí na současné potřeby trhu. Logistika dnes hraje zásadní roli v životě nás všech. Hala byla od začátku připravována tak, že splní požadavky na všechny druhy nákladní přepravy, logicky s důrazem na tu leteckou,“ uvedl Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

Cílem nákladního leteckého spojení s Brnem je zrychlení obsluhy v regionu. "DHL Express navýšila počty svých denních letů tak, aby korespondovaly s aktuálními vysokými objemy zásilek v Brně. Ty se celosvětově zvedají s rostoucími čísly on-line obchodování. Tento trend byl patrný již v minulých letech, ale kvůli covidu-19 se navyšuje objem zásilek rychleji, než se očekávalo," konstatoval generální ředitel DHL Express pro Českou republiku Luděk Drnec.

DHL Express sídlí v areálu brněnského letiště od září, pronajala si halu o rozloze 3700 metrů čtverečních. V místech bývalých hangárů vojenských letadel a plochy pro nástup jednotek ji dala postavit společnost Accolade za 200 milionů korun. Firma Accolade po svém příchodu do Brna v roce 2017 rozvíjí logistickou zónu u letiště, která do té doby neexistovala. Na konci letošního srpna tam otevřela novou halu na rozloze 9500 metrů čtverečních, které využívají firmy Coca Cola a Zásilkovna pro internetové obchody, skladování a logistiku.

Související