Platforma CargoWise umožňuje poskytovatelům logistických služeb provádět velmi složité transakce v oblastech, jako je spedice, celní odbavení, skladování, přeprava, sledování, pozemní doprava, elektronický obchod a přeshraniční dodržování předpisů. Poskytovatelé mohou řídit své operace v jedné databázi napříč více uživateli, funkcemi, zeměmi, jazyky a měnami.

„CargoWise bude revolučním krokem v naší další fázi růstu. Schopnost řídit naše globální spediční operace z jediné platformy, jež v reálném čase poskytuje viditelnost napříč naším dodavatelským řetězcem, umožní společnosti cargo-partner zvýšit provozní efektivitu a zaměřit se na zvyšování spokojenosti zákazníků. Očekáváme také výrazné zlepšení nákladové efektivity a produktivity napříč našimi týmy,“ řekl Stefan Krauter, generální ředitel společnosti cargo-partner.

Společnost cargo-partner poskytuje komplexní logistické služby a související informační technologie. Nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy  a skladových řešení. Založena byla v roce 1983,  v roce 2019 dosáhla obratu 821 milionů eur (přibližně 21,6 miliiardy korun) a na jejích aktivitách  se podílelo 3150 zaměstnanců.

Zavedení CargoWise je podle Krautera v souladu s principem společnosti, kterým je poskytování komplexních řešení klientům. „CargoWise, jež doplňuje naši platformu SPOT pro přehlednost a spolupráci, nám dokáže poskytnout rozsáhlou funkčnost, konfigurovatelnost a flexibilitu, a bude podporovat naše budoucí růstové iniciativy,“ dodal Stefan Krauter. Budoucí roli společnosti cargo-partner vidí ve vývoji individuálních klientských řešení, hluboké integraci a nakonec ve vytváření klastrů umělé inteligence společně se svými zákazníky: „Samozřejmě mnoho z těchto klastrů bude propojeno a budou spolu komunikovat.“

CargoWise bude zaváděna postupně v Asii, Oceánii, Evropě a USA, přičemž uvádění do provozu začne v polovině roku 2021 a dokončení se očekává do března 2023.

Globální zakladatel a generální ředitel společnosti WiseTech, pan Richard White, má z partnerství stejně velkou radost: „Vítáme, když si další přední poskytovatelé logistických služeb osvojí naši platformu CargoWise pro úplné globální zavedení, posouváme se o krok blíž k uskutečnění naší vize stát se operačním systémem pro globální logistiku.“

Společnost WiseTech Global je přední světový vývojář a poskytovatel softwarových řešení pro odvětví realizace logistiky. Mezi jeho zákazníky patří více než 17 tisíc světových logistických společností ve 160 zemích, včetně 42 z 50 globálních poskytovatelů logistických služeb třetím stranám a 25 z 25 největších světových speditérů po celém světě. CargoWise, stěžejní platforma společnosti, tvoří nedílný článek globálního dodavatelského řetězce a provádí více než 60 miliard datových transakcí ročně.

Související