Logistická společnost Gebrüder Weiss pokračuje v budování svojí pozice v Chorvatsku, když se jí v první polovině letošního roku na jeho území opět podařilo zvýšit objem pozemních přeprav. „Naše společnost zaznamenala v Chorvatsku meziroční nárůst zhruba 15 procent, a to navzdory účinkům pandemie koronaviru. Za úspěchem stojí mimo jiné také náš nový terminál u Záhřebu, který byl v letošním roce dokončen a uveden do provozu,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Do rozvoje svojí pobočky v blízkosti chorvatského hlavního města innvestovala společnost Gebrüder Weiss přibližně 18 milionů eur (přibližně 478 milionů korun). To jí umožnilo uspokojit rostoucí požadavky zákazníků a rostoucí objemy objednávek v regionu. Nový logistický uzel je vybaven nejmodernějším technickým vybavením a má využitelnou plochu o rozloze 18 tisíc metrů čtverečních, včetně skladu pro skladování nebezpečného zboží.

Thomas Schauer, manažer  Gebrüder Weiss pro oblast jihovýchodní Evropy
Thomas Schauer, manažer Gebrüder Weiss pro oblast jihovýchodní Evropy
Foto: Gebrüder Weiss

„S novým logistickým terminálem navazujeme na 20 letou úspěšnou historii v Chorvatsku. Naším cílem je zajistit nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti,“ říká Thomas Schauer, manažer  Gebrüder Weiss pro oblast jihovýchodní Evropy.

Úspěchy digitálních služeb a Home Delivery

Jedním z nejdůležitější komponentů růstu v Chorvatsku je pro Gebrüder Weiss B2C trh, tedy Home Delivery. Gebrüder Weiss přitom od roku 2012 registruje v této službě každoroční nezanedbatelný růst počtu přepravených zásilek. Jen za prvních osm měsíců letošního roku zažívá tento segment meziroční růst 30 procent. Gebrüder Weiss zde v reakci na současnou pandemii koronaviru nabízí také bezkontaktní služby.

Barbara Bujačić, country manažerka  Gebrüder Weiss pro Chorvatsko
Barbara Bujačić, country manažerka Gebrüder Weiss pro Chorvatsko
Foto: Gebrüder Weiss

„Základem našeho úspěchu, a tedy klíčovým zaměřením naší strategie, je nabídnout zákazníkům přidanou hodnotu pro jejich logistické řetězce pomocí nových on-line řešení a nástrojů, jako je nový zákaznický portál myGW,,“ dodává Barbara Bujačić, country manažerka  Gebrüder Weiss pro Chorvatsko.

Rozvoj pozemní, letecké i námořní dopravy

Kromě pozemní dopravy zaznamenává pozitivní vývoj také letecká i námořní divize společnosti. Zákazníci námořní í dopravy například těží z přístupu k Jaderskému moři s každotýdenní LCL kontejnerovou službou. Ta dokáže zajistit převoz nákladu z Chorvatska a okolních států na trhy v Asii přibližně za 35 dní.

Nový logistický uzel je vybaven nejmodernějším technickým vybavením a má využitelnou plochu o rozloze 18 tisíc metrů čtverečních.
Nový logistický uzel je vybaven nejmodernějším technickým vybavením a má využitelnou plochu o rozloze 18 tisíc metrů čtverečních.
Foto: Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss odstartoval před 20 lety svoji činnost v Chorvatsku jako malý dopravce s pouhými tisíci čtverečními metry skladového prostoru a patnáctičlenným týmem. Od té doby se společnost vyvinula v poskytovatele komplexních logistických služeb, které využívají renomovaní klienti z oborů jako high-tech, automotive, módy, spotřebního zboží a chemického průmyslu. Na třech chorvatských pobočkách s celkovou plochu 20 400 metrů čtverečních nyní pracuje celkem 175 zaměstnanců.

Související