Výrobce pneumatik Nexen Tire Europe si od března 2021 od developerské společnosti CTP pronajme skladovací halu v ctParku Žatec. Sdělila to za firmu CTP Marcela Fialková. Na ploše 12 tisíc metrů čtverečních vznikne centrální distribuční sklad pro zásobování celého evropského trhu pneumatikami pro osobní i užitková vozidla.

Továrnu má Nexen v průmyslové zóně Triangle, která vznikla na místě bývalého vojenského letiště. Výrobní areál Nexenu přímo sousedí s průmyslovým parkem společnosti CTP. "Jde tedy o ideální lokalitu pro umístění skladu, který bude zásobovat nejen Českou republiku a Německo, ale celý evropský trh," uvedl Kamil Hofstetter, manažer Nexenu. "Prostory připravujeme zcela dle potřeb a požadavků zákazníka," řekl za CTP Jakub Kodr.

První továrna Nexenu v Evropě se otevřela v průmyslové zóně loni na konci srpna. Výrobní kapacita bude až 11 milionů pneumatik ročně. Aktuálně vyrábí 12 tisíc pneumatik denně. V areálu je přes 50 samostatných budov. Celková investice bude po dokončení druhé fáze rozvoje Nexenu činit přes 21 miliard korun.

Součástí továrny Nexenu je již nyní také unikátní plně automatizovaný sklad, který je schopen naskladnit a vyskladnit až 15 600 pneumatik denně. Jeho podrobný popis přineseme v 11. čísle Logistiky (vychází v pondělí 16. listopadu), jehož součástí bude také příloha Efektivní skladování.  

Související