Globální výroba se zotavuje a kapacity letecké nákladní přepravy zůstávají omezené, mnoho společností proto hledá alternativní možnosti přeprav s cílem udržet své dodavatelské řetězce v provozu. Společnost Cargo-partner, mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb, podporuje své zákazníky leteckými chartery z Asie do Evropy a aktuálně rozšířila svůj úspěšný charterový program do konce roku 2020.

Hlavní sezóna letecké přepravy je v plném proudu a průmyslová výroba se opět zvyšuje, zejména v automobilovém průmyslu, v oblasti high-tech technologií a v maloobchodě. Od března 2020 nabízí společnost Cargo-partner několik týdenních leteckých charterových letů z Číny a Hongkongu do Evropy s cílem pomoci udržet nepřerušené dodavatelské řetězce zákazníků. Na rostoucí poptávku různých zákazníků reagoval poskytovatel logistiky rozšířením svých plánovaných týdenních charterových služeb do konce roku. Společnost zajišťuje přepravu z celé pevninské Číny přes klíčové brány Šanghaj, Peking, Čhing-tao, Šen-čen, Sia-men a Kanton, a také distribuci do všech evropských destinací. Kromě toho se Cargo-partner stará o všechny celní formality na hranicích a letištích.

Oživení poptávky

Šéf Cargo-partner Stefan Krauter předpokládá, že poptávka po charterových službách zůstane vysoká: "Od začátku roku jsme obdrželi množství žádostí o úplnou a part-charterovou přepravu nezbytného zboží, většina pocházela z farmaceutického, zdravotnického a OOP sektoru (osobní ochranné prostředky – pozn. red.). V posledních měsících jsme také zaznamenali rostoucí poptávku ze strany hight-tech a automobilového průmyslu. Vzhledem k očekávanému vrcholu v následujících měsících doporučujeme zákazníkům začít plánovat včas, aby zajistily plynulost svých dodavatelský řetězců. "

Spolupráce s výrobcem elektroniky

Jedním z mnoha zákazníků, kteří využívají týdenní charterové služby společnosti cargo-partner, je čínský výrobce elektroniky. Společnost spolupracuje s Cargo-partner od roku 2018, přičemž se do značné míry spoléhá na leteckou službu Economy, od poskytovatele logistických služeb. Na jaře 2020 přešel výrobce telekomunikací na týdenní charterový servis společnosti Cargo-partner, jako spolehlivou alternativu k mnohým zrušeným pasažérským letům. Společnost využívá různé charterové služby Cargo-partner pro export až tisíce tun nákladu měsíčně z Číny do různých destinací po celém světě.

Urgentní zásilky

Typický náklad přepravovaný na palubě těchto úplných a part-charterových letů sestával nejen z očekávaných velkých zásilek a sezónních nasmlouvaných opakovaných zásilek. "V tomto roce došlo k neočekávaně vysokému počtu velmi urgentních zásilek, zejména během vrcholných měsíců. Dokázali jsme zajistit okamžitou dostupnost a nejrychlejší reakční časy pro takové emergency zásilky," vysvětluje Stefan Krauter.

Související