Společně s akvizicí panevropského portfolia logistických nemovitostí Maximus získal singapurský státní majetkový fond GIC, potažmo P3 Logistic Parks, i svůj první park na území Rakouska. První výraznou rakouskou investicí P3 bude expanze a rozšíření logistického parku v Bruck an der Leitha pro klienta WLS – Weindel Logistic Service. Logistice to sdělilo tiskové zastoupení společnosti P3 Logistics Parks, ketrou na začátku roku 2017 koupil gond GIC za 65 miliard korun (předchozími majiteli P3 byly TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge).

Rakousko bpatří k zemím, které jsou pro logistiku a pro rozvoj celoevropské platformy P3 klíčové. „Díky akvizici a vstupu na rakouský trh jsme získali další zajímavou lokaci, která posílí naše postavení developera a správce vysoce kvalitních nemovitostí a skladů, stejně jako ambice dalšího růstu ve středoevropském regionu,“ říká Peter Jánoši, výkonný ředitel P3 pro Slovensko, do jehož správy nový park spadá.

P3 park v Bruck an der Leitha má výhodnou polohu nejen s ohledem na blízkost Vídně, letiště Schwechat nebo slovenské hranice, ale i s ohledem na přímé dálniční napojení na okolní země. „Společně s logisticko-průmyslovým parkem v Lozornu a prvním parkem městského typu u bratislavského letiště, se tak stáváme silným přeshraničním developerem, který v blízkém dosahu tří metropolí – Vídně, Bratislavy a Budapešti – přináší širokou škálu nemovitostí na míru šitých řešení ro nájemce z oblastí e-commerce, retailu, služeb, FMCG, ale i distribuce a výroby,“ dodává Peter Jánoši.

Dlouhodobým nájemcem nově získaného parku v rakouském Bruck an der Leitha je logistická společnost WLS – Weindel Logistic Service. „V parku sídlíme od jeho vybudování v roce 1990. Poskytujeme služby mezinárodním i rakouským klientům z oblastí rychloobrátkového zboží, včetně největších výrobců potravin,“ říká Friedrich Braun, generální ředitel společnosti Weindel Group – Share Management, a dodává: „S P3 Logistic Parks jsme se zároveň dohodli na co nejrychlejším rozšíření parku, protože s růstem našich zákazníků se pojí i náš rozvoj.“

Na základě platného stavebního povolení získaného koncem dubna začala P3 s expanzí parku. „Celková rozloha parku po jeho plánovaném rozšíření na konci letošního roku bude 32 tisíc čtverečních metrů. Budovy splňují kritéria nejvyšší kategorie A, do kterých jsme ekologicky začlenili systém tepelného čerpadla s využitím podzemní vody na vytápění i chlazení, LED osvětlení a střechy jsou připravené na instalaci fotovoltaického systému,“ upřesňuje Peter Jánoši.

Další expanzi plánuje developer P3 nejen v získaných nemovitostech či parcích v Lozornu (slovenská obec v okrese Malacky), Bratislavě a Košicích, ale rvněž dále i na rakouském trhu.

Související