Logistická společnost Gebrüder Weiss představila nový zákaznický portál myGW. Projekt je součástí širší digitální strategie rakouské nadnárodní firmy. "Česká republika je součástí regionu, kde mohou zákazníci začít využívat všech výhod našeho digitálního portálu jako první na světě," říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. O plánu firmy spustit nový portál jsme poprvé psali letos v květnu.

Pilotní fáze implementace myGW, která začala letos na jaře, ověřila funkčnost jednotlivých částí portálu a umožnila jejich finální nastavení na základě zpětné vazby od testovací skupiny zákazníků. "Chceme mít jistotu, že naši zákazníci mají vždy rychlý a snadný přístup k informacím, které právě potřebují. Nyní, po plném spuštění systému, mají uživatelé k dispozici komunikační on-line platformu myGW, která pokrývá všechny nabízené služby a související administrativu. Nový portál je k dispozici na území České republiky, Německa, Rakouska, Švýcarska, Slovenska a Maďarska. Po registraci může být zákazníkem ihned využíván," vysvětluje Jan Kodada.

Pomocí platformy poskytuje Gebrüder Weiss svým zákazníkům informace o stavu jejich zásilek či zakázek v reálném čase - pro pozemní, leteckou a námořní dopravu i skladovou logistiku. Zákaznický portál myGW zajišťuje nejen maximální míru transparentnosti, ale usnadňuje také tok informací v celém dodavatelském řetězci. "Také našim zákazníkům přináší možnost informovat o přesném stavu zásilek jejich vlastní obchodní partnery. To považujeme za obrovskou výhodu, kterou jejich podnikání přinášíme," říká Wolfram Senger-Weiss, předseda představenstva společnosti Gebrüder Weiss.

Během vývojové fáze byla pro Gebrüder Weiss jedním z nejpodstatnějších aspektů využitelnost myGW pro reálného uživatele, proto vývojový tým úzce spolupracoval se zákazníky a jejich zpětnou vazbou. "Portál myGW je navržen intuitivně a zpětná vazba od zákazníků ukazuje, že portál je opravdu velmi snadno použitelný a srozumitelný. Výsledná úspora času představuje další přidanou hodnotu," dodává Wolfgang Brunner, projektový manažer nového zákaznického portálu myGW.

Související