Mezinárodní logistický provider Dachser se stal preferovaným logistickým partnerem společnosti Euro Craft, přední evropské nákupní skupiny pro odborné markety pro stavbu a průmysl s více než 2 250 pobočkami v celé Evropě. Díky svému globálnímu řešení DIY-Logistics nabízí Dachser přes 20 let zkušeností v uspokojování speciálních logistických požadavků odborných prodejen, DIY marketů a zahradních center.

Každý rok Dachser přepraví zhruba pět milionů zásilek ze segmentu DIY a denně zaváží na 18 tisíc hobby marketů po celé Evropě v pevně stanovených časových oknech. To snižuje provoz na rampách a optimalizuje toky zboží. „Výrobci se mohou spolehnout na stejnou, vysokou kvalitu dodávek ke všem svým obchodním zákazníkům po celé Evropě. Tímto způsobem také můžeme usnadnit přístup dodavatelům a partnerům skupiny Euro Craft na nové trhy,“ vysvětluje Jens Wollmann, vedoucí oddělení Dachser DIY-Logistics. Generální ředitel Euro Craft Peer de Lange k tomu říká: „Získání společnosti Dachser za našeho evropského logistického partnera nabízí našim partnerům  velké synergické efekty.”

Kooperativní nákupní uskupení Euro Craft se sídlem v Paříži bylo založené v roce 1995 a v současné době jeho síť zahrnuje šest partnerů v devíti evropských zemích, přičemž každý z nich patří na svém domácím trhu mezi špičkoví nákupní skupiny pro odborné prodejny pro stavbu a průmysl. S více než 2 250 přidruženými obchodními společnostmi a více než 4 100 pobočkami ve více než 25 zemích dosahuje celkový obchodní objem všech partnerských organizací kolem 8,5 miliardy euro (zhruba 227 miliard korun). Cílem společnosti Euro Craft je sdružovat jejich zájmy, dodavatele, služby a logistiku s cílem optimalizace nákladů a maximálního využití synergických efektů v nákupu.

Související