Zásilková společnost DHL Express se z Modřic přestěhovala do areálu brněnského letiště. Pronajala si halu o rozloze 3700 metrů čtverečních, kterou v místech bývalých hangárů vojenských letadel a plochy pro nástup jednotek nechala postavit společnost Accolade. V tiskové zprávě o tom informoval mediální zástupce společnosti Jakub Splavec. Investice vyšla na 200 milionů korun.

"Reagujeme na aktuální potřebu trhu a na poslední měsíce, které jasně ukázaly, že kvalitní logistika je základem fungování světové ekonomiky za jakékoli situace. Samozřejmě pevně věřím, že se náš nový nájemce brzy rozhodne také pro leteckou nákladní přepravu. Prostory, strategická pozice u letiště i vybavenost brněnského terminálu mu k tomu dávají nejlepší podmínky," sdělil Milan Kratina, ředitel firmy Accolade, která provozuje brněnské letiště a vlastní přilehlý komplex.

DHL Express bude z nové haly obsluhovat jak firemní, tak koncové zákazníky na jižní Moravě a Vysočině. "Máme nejmodernější třídicí linku o kapacitě 3600 kusů za hodinu. Pro tiché a ekologické doručování v Brně jsme pořídili elektrický eCrafter. Letošní rok velmi jasně ukázal, jak důležitá je spolehlivá a pružná přepravní síť. Samozřejmě strategická poloha na letišti do budoucna otvírá nové možnosti," uvedl generální ředitel DHL Express Luděk Drnec.

Stavitelem haly je developer Panattoni. "Hala, zbudovaná na brownfieldu, splňuje všechny standardy moderní udržitelné výstavby. Řadí se mezi nejvíce šetrné industriální budovy ve střední Evropě," uvedla obchodní ředitelka Panattoni Klára Sobotková.

Firma Accolade po svém příchodu do Brna v roce 2017 rozvíjí logistickou zónu u letiště, která do té doby neexistovala. Na konci letošního srpna tam otevřela novou halu na rozloze 9500 metrů čtverečních, které využívají firmy Coca Cola a Zásilkovna pro internetové obchody, skladování a logistiku.

DHL Express si pořídila flotilu elektrických vozidel, psali jsme v srpnu. Dodávky e-Crafter využije pro městskou logistiku v Praze a Brně.

Související