Evropská developerská společnost CTP Invest zahajuje výstavbu nového průmyslového parku v Ostravě Porubě. Stavba začala v létě a první fáze projektu by měla být dokončena do šesti měsíců. První firmy by se tak do areálu mohly nastěhovat již na začátku příštího roku. Developer plánuje do výstavby investovat více než 1,5 miliardy korun. V areálu vzniknou čtyři velkoplošné výrobní a skladovací haly, které nabídnou téměř 90 tisíc metrů čtvrečních ploch. Vedle ctParků v Ostravě-Hrabové, Nošovicích, Novém Jičíně a v Karviné tak CTP vybuduje v Moravskoslezském kraji již pátý průmyslový areál.

Nový park vzniká 17 km od centra Ostravy, třetího největšího města České republiky. Bude mít přímé dálniční napojení na Opavu, Brno a také do sousedního Polska. “Oblast, kde areál vzniká, má vysokou hustotou obyvatelstva a dostatek vzdělané pracovní síly. Areál vznikne blízko Technické univerzity Ostrava a zároveň je jen 20 minut jízdy od mezinárodního letiště Ostrava. Bude tak ideální pro skladování a lehkou průmyslovou výrobu,” řekl ředitel výstavby CTP v Česku David Chládek. Firma v tuto chvíli jedná s potenciálními nájemci areálu.

Jiné realizace v regionu

CTP má v regionu severní Moravy a v samotné Ostravě dlouhodobé zkušenosti. Středu města dominuje výšková kancelářská budova IQ Ostrava, v níž sídlí firma Tieto.

První firmy by se do nově rozestavěného areálu mohly nastěhovat již na začátku příštího roku.
První firmy by se do nově rozestavěného areálu mohly nastěhovat již na začátku příštího roku.
Foto: CTP Invest

Již 16 let zde CTP také provozuje ctPark Ostrava, kde funguje 75 firem a práci zde našlo více než 7600 zaměstnanců. Mezi nájemci je například výrobce automobilových a motocyklových brzd Brembo, centrum sdílených služeb společnosti Moneta Money Bank, německý producent automobilových součástek Continental, švédsko-švýcarský dodavatel digitálních technologií pro průmysl ABB či automobilka Hyundai. CTP zde investovalo celkem přes 7,5 miliardy korun.

Certifikace BREEAM

První ostravský areál nabízí nájemcům podobně jako ostatní ctParky různé typy budov podle jejich požadavků a typu podnikání. K dispozici jsou haly pro malé podniky s plochou do 800 metrů čtvrečních, pro rostoucí firmy do 3000 metrů čtverečních a pro globální korporace od 3000 metrů čtvrečních. Větší budovy si mohou firmy nechat postavit také „na míru“. Špičkové průmyslové budovy poskytují vysoký uživatelský standard, BREEAM certifikace zaručuje energetickou úspornost.

Ukázka zateplení průmyslové budovy od CTP
Ukázka zateplení průmyslové budovy od CTP
Foto: CTP Invest

Park provozuje CTP a jeho uživatelům zajišťuje řadu doplňkových služeb, jako jsou kantýny či kavárny, zaměřuje se také na dostatek zeleně ve svých areálech. V některých, jako například v Brně nebo v Boru u Tachova, firma pro zaměstnance nájemců buduje také ubytovací kapacity. Vysoké standary mají být samozřejmostí také v nově vznikajícím ctParku Ostrava Poruba.

Společnost CTP Invest plánuje být do roku 2023 provozně uhlíkově neutrální. Modernizuje své již postavené nemovitosti, staví kvalitní nové a všechny je postupně certifikuje podle enviromentální certifikace BREEAM nebo WELL.

Související