Společnost Gebrüder Weiss soustavně rozvíjí službu Home delivery v oblasti B2C. V současnosti pracuje na další profesionalizaci instalačních posádek. „Během září prochází všechny naše doručovací posádky praktickým školením montáží setů praček a sušiček, ale i školením na zvýšení bezpečné manipulace s velkou bílou technikou. Díky tomu můžeme rozšířit své portfolio nabízených služeb a zároveň i úroveň jejich provedení,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Jak jsme již psali v červenci, prostřednictvím služby Home Delivery doručila loni společnost v Rakousku a východní Evropě koncovým zákazníkům zhruba 1,1 milionů kusů bílého zboží, nábytku a televizorů. Jen v Rakousku v rámci služby společnost doručila 385 tisíc zásilek a potvrdila tak vedoucí pozici na tamějším trhu. Home Delivery se dařilo i v Česku. „Nejvyšší meziroční růst jsme zaregistrovali právě u této služby Home Delivery, a to o 17,5 procenta,“ konstatoval Jan Kodada.

Se změnou nákupních zvyků spotřebitelů a jejich přechodu na on-line nákupy nadále roste zájem o doručení přesně na místo, kde se spotřebič bude používat. Proto Gebrüder Weiss pracuje na zvyšování odborné způsobilosti svých posádek, které kromě výměny starého spotřebiče za nový provádí i případnou montáž a připojení k elektrické, vodovodní či odpadní síti.

Profesionál posádkám názorně předvedl možnost vyzkoušení testu na těsnost přívodu vody a odpadní hadice u pračky.
Profesionál posádkám názorně předvedl možnost vyzkoušení testu na těsnost přívodu vody a odpadní hadice u pračky.
Foto: Gebrüder Weiss

Ve spolupráci s místním zastoupením výrobce bílé techniky LG proběhla v minulých týdnech série odborných školení. Posádky Gebrüder Weiss naučil technik z LGshop.cz montovat sety praček a sušiček na sebe pomocí spojovacího dílu nebo mezikusu s výsuvným šuplíkem.

Součástí školení byla i ukázka správné manipulace s bílou technikou. Profesionál posádkám názorně předvedl možnost vyzkoušení testu na těsnost přívodu vody a odpadní hadice u pračky. „Chceme zvýšit spokojenost našich koncových zákazníků, kteří se k nám a této službě budou v budoucnu vracet,“ říká Jan Novotný, zástupce vedení LGshop.cz.

Díky nedávným investicím do mechanizace nově instaluje Gebrüder Weiss také Americké lednice, případně je schopen dopravit až na místo spotřeby rozměrná a těžká břemena jako jsou například kotle, bojlery, trezory nebo nábytek.

Související