Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně byl zrušen, a společnosti působící v oborech strojírenství a logistiky hledají jiné cesty, jak seznámit veřejnost s novinkami ve svém portfoliu. Dodavatelé strojírenských technologií z Prahy-východ se spojili a vytvořili možnost přijet se podívat přímo na jejich pobočky.

Strojírenský MINI veletrh měl původně probíhat ve dnech 6. až 8. října, kvůli aktuální situaci spojené se šířením virového omemocnění covid-19 se jej organizátoři rozhodli odložit. Původně počítali s tím, že během jednoho dne bude možné navštívit více firem, protože cesta mezi nimi zabere jen pár minut. Představení nejnovějších trendů ve výrobě a logistice se nyní bohužel odkládá, nicméně možnost navštívit jednotlivé firmy a prohlédnout si exponáty .osobně platí dál. Na webu www.miniveletrh.cz se lze registrovat k odběru novinek.

 

Hlavním tématem Strojíttrebnského MINI veltrhu bude automatizace, která je trendem moderní doby. V současnosti může být také řešením problému nedostatku pracovní síly na trhu a zefektivnění výrobních a logistických procesů s ohledem na aktuální celosvětové výzvy. Jakmile to bude možné, firmy z Prahy východ otevřou své sklady a showroomy a předvedou široké veřejnosti technologie pro automatizaci výroby a logistiky.

Zájemci se tak stále mohou těšit například na svařovací robotické systémy a linky ve firmě Cloos Praha, Kemper předvede odsávací techniku pro svařování a broušení. Společnost Jungheinrich představí možnosti automatizace logistiky a manipulační techniky. Trumpf Praha předvede obráběcí stroje, laserovou techniku a elektroniku, podobně jako firma Yamazaki Mazak Central Europe, která předvede technologická řešení obrábění, soustružení, frézování, CNC řízení a možnosti automatizace. Pilz Czech ukáže automatizační techniku a Hexagon Metrology průmyslové 3D měření, 201 consulting poskytne komplexní dotační poradenství se specializací na strojírenství.

Související