Logistická zóna u brněnského letiště se dál rozvíjí. Na rozloze 9500 metrů čtverečních vznikla nová hala, kterou využijí firmy Coca-Cola a Zásilkovna pro internetové obchody, skladování a logistiku. Na konci srpna ji spolu s nájemníky otevřel ředitel společnosti Accolade, která halu vlastní a provozuje letiště, Milan Kratina. Hala stála kolem 250 milionů korun, řekl agentuře ČTK Kratina.

Společnost Accolade začala areál u brněnského letiště o rozloze více než 110 tisíc metrů čtverečních budovat před dvěma a půl lety. V areálu jsou doposud tři hotové haly a jedna rozestavěná. "Je tady kolem dvaceti nájemců. Brno má vynikající polohu spojující čtyři klíčové středoevropského trhy a přitahuje i velké hráče. Tenhle park je navíc velmi šetrný k přírodě," uvedl Kratina. Vyznačuje se například vysokou mírou energetické soběstačnosti.

Halu pro Coca-Colu a Zásilkovnu postavil developer Panattoni za šest měsíců. Tedy v termínu, a to i přesto, že včasné dokončení ohrozila opatření spojená s koronavirovou pandemií.

Společnost Coca-Cola se do haly přestěhovala z Modřic, bude tady mít čtyři desítky zaměstnanců. "Brno je pro nás strategické distribuční centrum, ze kterého budeme vyvážet zhruba pěti tisícům našich zákazníků na celé Moravě," uvedl Jan Turek z Coca-Coly.

Zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková vnímá nové prostory jako zásadní pro rozvoj firmy. "Letos očekáváme překonání hranice půl milionu přepravených zásilek denně a dva a půl miliardy korun obratu. Brněnské depo je pro nás důležité hlavně pro oblast východu," uvedla Kijonková. Do roku by chtěla pro přepravu využívat i blízké letiště.

Firmy budou halu využívat zároveň. Budova je rozdělena tak, aby se provozy navzájem neomezovaly.