Balíkový přepravce GLS spustil v rámci dobudování své základní sítě výdejních míst v tuzemsku a jako součást oslav patnáctého výroční působení v Česku propagační akci, díky které mohou zákazníci posílat balíky mezi jednotlivými GLS ParcelShopy za 59 korun.

Akce poběží až do konce září. Podnikatelé i soukromé osoby mohou v jejím rámci zasílat balíky z jednoho GLS ParcelShopu do druhého o 20 korun levněji, než obvykle. Stačí na webu e-balik.cz zadat objednávku, vyplnit údaje o odesílateli a příjemci a vybrat GLS ParcelShop, který bude sloužit k vyzvednutí balíčku příjemcem. Ten je možné zvolit přímo na mapě a poté se jeho adresa vyplní automaticky. Následně je zapotřebí vytisknout štítek, nalepit ho na balík a ten podat v libovolném GLS ParcelShopu, jejichž počet v Česku přesáhl 550 a pokrývá tak dostatečně nejen všechny obce nad 10 tisíc obyvatel, ale i většinu menších spádových sídel.

E-balík je možno využít přímo v libovolném prohlížeči na počítači nebo mobilním zařízení bez potřeby stahování jakýchkoliv aplikací a bez nutnosti registrace.

Cena 59 korun je konečná, podobně jako ostatní ceny včetně DPH a všech příplatků platí pro balíky o maximální váze dvou kilogramů nebo obvodovém rozměru 35 centimetrů. Sleva 20 korun platí pro všechny váhové a rozměrové kategorie až do 15 kilogramů a maximální délky 100 centimetrů.

Související