Šéfem produktu v logistickém startupu DoDo se stal Ondřej Seer (31), který se v oblasti vývoje posledních pět let pohyboval v roli softwarového testera. Zkušenosti sbíral 3,5 roku v softwarové společnosti Winsite, odkud přešel právě do startupu DoDo, kde se postupně posunul až na pozici vlastníka produktu. Teď zajistí další rozvoj logistické IT platformy firmy.

Komplexní logistická plaforma, kterou Ondřej Seer dostává na starost, umožňuje kromě efektivního plánování tras a sledování kurýrů DoDo také monitoring a reporting všech návazných logistických procesů v reálném čase. Přes platformu lze i spravovat a využívat logistický park včetně plánování a evidence servisních zastávek či tankování, získávat přehled o hotovosti držené kurýrem, vypočítávat odměny kurýrů i komplexně spravovat HR procesy.

„Mým cílem je vytvořit platformu, která bude maximálně funkční a zároveň snadno použitelná a intuitivní pro všechny uživatele. Prioritou bude chytře selektovat požadavky klientů a v rámci vývoje prioritizovat ty funkcionality, které našim zákazníkům a uživatelům přinesou skutečnou hodnotu, zefektivní logistiku a v neposlední řadě také uleví městům, na které má rychlý e-commerce zásadní dopad,“ popisuje své ambice Seer.

Pro logistický startup DoDo dnes pracuje zhruba tisíc lidí a jeho vozový park aktuálně čítá přes 400 automobilů. V roce 2019 se DoDo s tržbami ve výši 250 milionů korun poprvé dostalo do pozitivní ekonomické bilance a letos již firma Michala Menšíka míří na půlmiliardový obrat. Vedle domácího trhu, kde DoDo zajišťuje logistiku pro významné e-commerce hráče, působí firma také na Slovensku, v Polsku, nově v Maďarsku a chystá se i do dalších evropských zemí.

Související