Skupina Packeta, která vlastní českou logisticko-technologickou firmu Zásilkovna, dosáhla i přes negativní dopady spojené s pandemií koronaviru rekordních čísel. Obrat skupiny byl v prvním čtvrtletí téměř 390 milionů korun, meziročně jde o nárůst o 103 procent. Společnost přepravila více než 6,5 milionu zásilek. Během prvních týdnů ve stavu nouze jí klesl obrat o 50 procent, ale během krátké doby se situace obrátila a meziroční nárůst se již v dubnu vrátil opět na 100 procent. Výsledky za první pololetí společnost ohlásí během několika týdnů.

Podle aktuálních odhadů by měl obrat celého segmentu e-commerce v Česku atakovat hranici 190 miliard korun , což by znamenalo nárůst o dosáhnout až o 20 procent. „Zájem o nákupy po internetu ale vidíme ve všech zemích, kde působíme. V blízké budoucnosti očekávám vlivem sekundárně vyvolané ekonomické krize poptávku po levnější formě distribuce zboží z internetu k zákazníkům. I proto se stále držíme našeho plánu dosáhnout v letošním roce obratu ve výši dvou miliard korun, 35 milionů přepravených zásilek a pěti tisíc výdejních míst, z nichž 3500máme v Česku,” říká CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Další plány skupiny Packeta na rok 2020 se nemění, hlavním motorem růstu budou investice do nových technologií a infrastruktury. Do oblasti vývoje nových technologií plánuje Packeta investovat desítky milionů korun. Plánuje také vstup do nových segmentů trhu, další expanzi ve stávajících zemích a otevírání přepravy do nových států. Připravuje projekt doručování do kufru, plánuje otevření přepravy do Dubaje a oblasti Středního východu, rozvoj P2P platformy v rámci akvizice Zavezu a dokončení řady projektů v oblasti robotizace a automatizace výdejních míst.

Související