Ostravská stavební společnost HSF System a její dceřiná společnost HSF System SK dosáhly v roce 2019 konsolidovaného obratu 1,904 miliardy korun, což bylo o 26,3 procenta více než v roce 2018. Konsolidovaný čistý zisk jim meziročně vzrostl o 130 procent na 90,57 milionu korun. Za firmu to sdělil Ondřej Coufal.

"Jako generální dodavatel prováděla skupina HSF System v roce 2019 například projekty Optimalizace logistických procesů ve skladu Phoenix lékárenský velkoobchod, výstavbu Společenského centra v Sedlčanech, realizaci distribučního centra DHL v Chebu nebo výstavbu nového pavilonu Základní školy v Brušperku," dodal Coufal. Na Slovensku firma uskutečnila tři projekty v obchodním centru Hobby Park v Prešově.

Firma HSF System patří mezi nejvýznamnější stavební podniky v zemi. Je generálním dodavatelem staveb, zajišťuje projekční práce a zabývá se i developerskými aktivitami. Firma dodává ocelové konstrukce, kompletní střešní a fasádní opláštění i stavební materiály. Společnost má přes 100 zaměstnanců.

"V roce 2019 jsme splnili všechny strategické cíle včetně posílení naší pozice na českém i slovenském stavebním trhu, udržení kvality prací a termínových parametrů staveb nebo zavádění nových technologií pro projektování, přípravu výroby a realizaci staveb," řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

 

Související