Sortiment 140 produktů řady začal on-line supermarket Rohlik.cz nabízet v obalech šetrných k životnímu prostředí. U těchto produktů řady Bez kompromisu je uvedený návod, který zákazníkům poskytuje informace o materiálu, z něhož je obal vyrobený, a také doporučení, jak a kde jej nejlépe třídit.

„Například u vajec uvádíme, že se jedná o krabičku z nasávané kartonáže a etiketa je též papírová. Pokud není obal znečištěný, patří celý do modrého kontejneru. Se samotným obalem je to tak, že krabička je plně recyklovatelná, kompostovatelná a snadno biologicky odbouratelná,“ říká mluvčí Rohlíku.cz Zdeňka Svoboda Kuhnová a tomuto konkrétnímu příkladu dodává, že k výrobě nasávané kartonáže z recyklovaného papíru se nepoužívají žádné toxické látky (jde o elektricky neutrální materiál, který neprodukuje elektrostatický náboj).

Další zelené nákupy

„Průběžně snižujeme velikost obalů s cílem snížit spotřebu materiálu. Pro snazší recyklaci minimalizujeme počet barev na etiketách a zároveň používáme soutisk barev. Ve většině případů používáme samolepící etikety z ‚Crush range eko materiálu‘, který se vyrábí ze stoprocentně obnovitelných zdrojů,“ říká Petra Roulland, která je za řadu Bez kompromisu v Rohlíku zodpovědná.

V samostatné sekci Zachraň jídlo nabízí Rohlík.cz zákazníkům nákup potravin s blízkou expirací za výrazně nižší ceny. Lidé tak mají možnost pomoci minimalizovat plýtvání potravinami a s oblibou v této sekci svůj nákup dokončují.
Díky symbolu zeleného lístku u volných časových slotů se mohou klienti přidat se svým nákupem „k sousedovi“, čímž se rozumí adresa, ze které si objednal jiný zákazník v blízkém okolí. Podpoří tak efektivnější a šetrnější rozvážku.

Testování elektrovozů

Fotila aut Rohlíku.cz zahrnuje v současnosti 344 aut (286 v Praze a 63 v Brně), přičemž celá jezdí na stlačený zemní plyn (CNG). Jedno auto rozveze až 11 nákupů najednou a do roku 2025 plánujeme mít celou flotilu elektrifikovanou. „Aktuálně testujeme čtyři elektroauta v Praze a v Ostravě a každé z nich dokáže odvést nákup až 40 zákazníkům při jedné cestě,“ říká Zdeňka Svoboda Kuhnová.

O elektromobilech on-line supermarketu Rohlíku.cz se systémem výměnných baterií od české firmy BattSwap jsme poprvé psali loni v říjnu, když jsme referovali rovněž o záměru společnosti převést svůj celý vozový park na CNG (tento záměr se již podařilo splnit).

Související