Americká expresní a logistická společnost United Parcel Service (UPS) oznámila, že její zisk činil ve druhém čtvrtletí 1,77 miliardy dolarů (zhruba 39,4 miliardy korun), což představuje nárůst o 13,4 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Její příjmy za duben, květen a červen vzrostly 20,05 miliardy dolarů (446,7 miliardy korun) na 20,46 miliardy dolarů (459 miliard korun). Průměrný denní objem přepravy vzrostl o rekordních 20,9 procenta.

„Naše výsledky překonaly očekávání především díky změnám na straně poptávky v důsledku pandemie. Šlo o nárůst objemu soukromé přepravy, zdravotnických zásilek pro léčbu onemocnění covid-19, a o významný nárůst poptávky po exportu zboží z Asie,“ prohlásila Carol Toméová, výkonná ředitelka UPS.

Nejisté výhledy

Společnost UPS se zabývá dodáváním balíků a působí ve více než 220 zemích světa včetně Česka. Provozuje automobilovou, železniční a leteckou přepravu. „Díky rozsahu a flexibilitě naší globální integrované sítě jsme úspěšně zvládli provozní výzvy během celého čtvrtletí. V budoucnu se chceme zaměřit na efektivitu a kvalitu příjmů, abychom v dlouhodobém horizontu zlepšili provozní marže ve Spojených státech,“ řekl finanční ředitel UPS Brian Newman.

V odhadech dalšího vývoje na trhu i v oblasti vlastního hospodaření je UPS zdrženlivá. „Společnost není schopna předpovědět rozsah dopadu na podnikání nebo dobu trvání pandemie koronaviru, ani přiměřeně odhadnout provozní výkonnost firmy v následujících čtvrtletích,“ upozorňuje firma sídlící v Atlantě ve svojí tiskové zprávě.

Technologický rozvoj

UPS letos mimo jiné oznámila, že investuje do výroby elektromobilů – získala podíl v Arrivalu a má v plánu od něj odebrat 10 tisíc dodávek s elektrickým pohonem. V Londýně testuje provoz autonomních elektrických vozidel Gaussin pro přetahování návěsů a kontejnerů, rozšiřuje též přepravu pomocí dronů.

Související