Do vedení logistického startupu DoDo nastoupila Renáta Klementová, která se stala novou personální ředitelkou. Klementová se ve vedoucích pozicích v oblasti HR pohybuje již řadu let. V DoDo bude mít na starosti další digitalizaci a modernizaci náborových procesů, čímž startupu pomůže i s další expanzí Evropou.

Renáta Klementová se v HR dlouhodobě pohybuje v oblasti logistiky, takže obor, ve které působí DoDo, pro ni nebude ničím novým. Personální oddělení Renáta Klementová vedla v logistických firmách Rhenus Logistics LOG-IN, či IDEAL Automotive, kde se jí z ostrovského závodu podařilo vybudovat jednoho z nejžádanějších zaměstnavatelů v regionu. „Zkušenosti s mezinárodním hiringem se mi budou v DoDo velmi hodit, protože start-up se netají svými celoevropskými ambicemi,“ říká Klementová.

Pro logistický startup DoDo dnes pracuje zhruba tisíc lidí a jeho vozový park aktuálně čítá přes 400 automobilů. V roce 2019 se DoDo s tržbami ve výši 250 milionů korun poprvé dostalo do pozitivní ekonomické bilance a letos již firma Michala Menšíka míří na půlmiliardový obrat. Vedle domácího trhu, kde DoDo zajišťuje logistiku pro významné hráče na poli e-commerce, působí firma také na Slovensku, v Polsku, nově v Maďarsku a chystá se i do dalších evropských zemí.

Související