Největší distributor tisku První novinová společnost (PNS) koupil za desítky milionů korun novou třídicí linku. Chce ji využít mimo jiné na třídění dopisů a více tak konkurovat České poště. Zkušební provoz linky bude zahájen v srpnu. V pražském logistickém centru PNS zvažuje také zahájení automatizovaného třídění distribuovaných časopisů. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti.

Linka Simex Flexi bude postavená na třídicích technologiích německého koncernu Böwe Systec a softwarovém řešení postaveném na modulech WMS od společnosti aeqoom technologies, která zároveň zajišťuje integraci celého systému. PNS bude poté jako jediná společnost ve střední Evropě strojově třídit všechny běžné formáty, včetně formátů C6/5, C5, C4. Zařízení umožní vytřídit až 60 tisíc adresných zásilek nebo 24 tisíc tiskových titulů za hodinu. Do budoucna firma počítá s dalším rozšířením třídicích kapacit.

Výsledkem investice má být podle PNS i úspora lidské práce, pozitivní dopad na produktivitu, spolehlivost a bezpečnost. V oblasti remitendy se očekává odstranění chyb a zásadní snížení reklamací ze strany prodejců tisku týkajících se zaúčtování vracených titulů.

"Je to velký technologický skok, který nás dostane mezi evropské lídry v oblasti distribuce tiskovin a adresných zásilek. Zlepšíme kontrolní mechanismy v celém procesu třídění adresných zásilek," uvedl předseda představenstva PNS Vít Rozsypal.

První novinová společnost je největším distributorem tisku do prodejní sítě v ČR a po fúzi se společnostmi PNS Grosso a Mediaservis také největší alternativní společností zajišťující doručování adresných a neadresných zásilek v Česku. Hlavními akcionáři PNS jsou Mafra (37,51 procenta), Vltava Labe Media (35 procent) a Czech News Center (27,02 procenta).

Související