Nadnárodní balíkový přepravce GLS otevřel nové depo v Hulíně, do kterého integroval provoz stávajícího depa v Kroměříži. Nový logistický areál umožní navýšit přepravní kapacity a nově obsluhovat i celé Přerovsko. K zefektivnění přepravních služeb pomůže i přímé mezinárodní spojení hulínského depa se slovenskou sítí GLS. Přepravce v Česku nyní provozuje již 24 dep.

Přesunem provozu depa z Kroměříže do Hulína získává GLS nový přepravní uzel balíkové logistiky na střední Moravě. Jeho strategické umístění u křižovatky dálnic D1 a D55 a také zvýšení kapacity umožní nově obsluhovat i celý region Přerovska. Výhodou hulínského depa je rovněž přímé napojení na slovenskou síť GLS. Skrze ni se urychlí a zlevní přeprava z tohoto regionu i do Maďarska, Rumunska, Slovinska a Chorvatska.

Investice ve spolupráci s Duotrans

GLS v novém depu investovala do moderní dopravníkové technologie, IT a kamerových systémů téměř pět milionů korun. Do dostavby a rekonstrukce budovy investovala částku 12 milionů korun společnost Duotrans, přepravní partner GLS. „Moderní provoz zrychlil a zkvalitnil odbavování zásilek a našim kurýrům a kurýrkám přinesl příjemné moderní pracovní prostředí. Po počáteční investici plánujeme další rozvoj tohoto logistického centra,“ uvádí Vladislav Rokos, jednatel firmy Duotrans. „S firmou Duotrans spolupracujeme již 15 let. Velmi nás těší, že naše filozofie dlouhodobého partnerství slaví další úspěch,“ dodává Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Celé Česko je pokryto

GLS od loňského roku navýšila kapacitu své sítě o dalších 25 procent. A to zejména díky otevření nových dep v České Lípě, Novém Strašecí, Uherském Hradišti a v letošním roce právě v Hulíně. „V současnosti provozujeme již 24 dep, rozmístěných tak, abychom byli zákazníkům nablízku po celém Česku,“ doplňuje Pavel Včela. Investicemi do nových dep, stavebním rozšířením těch stávajících a technologickými inovacemi GLS reaguje na zvyšující se poptávku po přepravních službách. Tu podporuje i rozvoj české e-commerce a zvyšující se objemy zboží nakoupeného v internetových obchodech. Proto se také neustále rozšiřuje síť výdejních a podacích míst tzv. GLS ParcelShopů, která čítá v Česku již více než 500 poboček.

Související