Nadnárodní balíkový přepravce GLS posiluje svoji síť na jihu Moravy otevřením regionálního depa v Moravských Budějovicích. Nový přepravní uzel umožní navýšit přepravní kapacity v tomto regionu až o 30 procent. Rovněž dojde ke snížení emisí i přepravních časů tím, že se 2,5krát zkrátí doručovací trasy ve srovnání s obsluhou regionu z dosavadních dep v Jihlavě a Brně. Přepravce v Česku nyní provozuje již 24 dep a v letošním roce plánuje otevření dalších tří.

Přesunem části provozu depa z Jihlavy a Brna do Moravských Budějovic získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky obsluhující regiony Želetava, Moravské Budějovice, Znojmo, Náměšť nad Oslavou, Moravský Krumlov, Miroslav, Hrušovany nad Jevišovkou. Investicemi do nových dep, stavebním rozšířením těch stávajících a technologickými inovacemi GLS reaguje na neustále se zvyšující poptávku po přepravních službách.

„Nové depo umožní lepší obsluhu zákazníků dřívějším doručením i možností pozdějšího podání balíků. Kurýrům poskytne více času na přímé provádění služby, protože se ušetří čas při nájezdech z původních dep,“ vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika a dodává: „V současné době navíc přinášíme nové pracovní příležitosti do tohoto regionu. Na našich webových stránkách pravidelně aktualizujeme volné pozice, zájemci nás tak mohou jednoduše kontaktovat.“

Související