Internetový obchod s módou a doplňky Zoot spustil na začátku června on-line tržiště, ve kterém mohou své zboží prodávat další módní firmy. Budou tak mít možnost vyprodat produkty z jarní kolekce, které se kvůli zavřeným obchodům nahromadilo ve skladech. Firmy, které na Zootu vystaví své zboží, mohou využít i výdejen e-shopu. Mezi prvními značkami, které Zoot využívají jako prodejní kanál, jsou Under Armour, dále Pietro Filipi, Kara nebo Styx.

O prodeji na svém webu Zoot jedná s desítkami českých módních firem. Kromě zmíněných na něm brzy bude třeba zboží z e-shopu Econea. E-shop Zoot v dubnu navštívilo 1,5 milionu uživatelů.

Zoot nabízí rovněž program financování skladových zásob ostatních módních firem, který by jim umožnil částečně pokrýt cash-flow potřeby provozu. "Tento program v první fázi finančně kryje Zoot z prostředků majoritního akcionáře, kterým je investiční skupina Natland, ale zároveň jej připravujeme do podoby bankovního produktu spolu s finanční institucí působící na českém trhu," uvedl počátkem měsíce tehdejší výkonný ředitel Zootu Lukáš Uhl.

Lukáš Uhl se mezitím stal finančním ředitelem Zootu. Firma Company New patřící do skupiny Natland, koupila minoritní podíl v módním e-shopu Different. Zakladatel firmy Different Milan Polák se zároveň stal akcionářem Company New a jejím novým výkonným ředitelem, a šéfuje tedy i Zootu.

Partnerský prodej se za nouzového stavu osvědčil například Mall.cz. Aktuálně tvoří čtvrtinu všech objednávek v e-shopu. Od poloviny března se připojilo 300 obchodníků, celkem jich zde prodává přes 800. "Jen obchodníci, kteří se do programu připojili během března, prodali na Mallu za duben zboží za šest milionů korun. V květnu to již bude okolo deseti milionů," řekl ředitel Mall Partner Jakub Kováč.

Vlastníkem obchodu Zoot je společnost Company New, která je součásti investiční skupiny Natland. Byla největším věřitelem Zootu, který předloni nezvládl financování svého provozu a výrazně se zadlužil. Soud v březnu za souhlasu věřitelů schválil reorganizační plán e-shopu. Po jeho splnění bude dokončena reorganizace a ukončeno insolvenční řízení.

Související