Dopravní a logistická skupina C.S. Cargo loni navýšila zisk před zdaněním o 142 milionů na 404 milionů korun. Tržby skupiny činily 4,8 miliardy korun, což je podobné číslo jako předloni. Největší růst skupina zaznamenala v logistice, dále také v námořní a letecké přepravě.

Skupina v loňském roce investovala přes 80 milionů korun především do nových IT technologií a modernizace vozového parku. Pro své partnerské dopravce a dodavatele pak vyvinula software, který měl zefektivnit společnou práci.

Rok 2019 podle skupiny výrazné změny trendů v logistice nepřinesl. "Loňský rok patřil k rokům úspěšným. Přestože v logistice a dopravě nemáte nikdy hotovo, posunuli jsme se blíže k našim zákazníkům, zapracovali jsme na technologiích a pro naše zákazníky jsme dokázali zatraktivnit nabídku právě využitím synergií z lepší spolupráce skupiny," uvedl generální ředitel C.S.Cargo Aleš Willert.

Skupina se už loni intenzivně připravovala na brexit, který však nastal až na začátku letošního roku. Připravená opatření proto společnost využije nyní.

Klíčová je pro skupinu zejména legislativa v oblasti logistiky. Willert proto uvítal zejména posun při vyjednávání tzv. silničního balíčku. Doufá, že jeho přijetí bude dokončeno ještě letos a bude jasně definovat společná pravidla pro transport v Evropě.

Na jaře během koronavirové krize se skupina snažila využít vlastní kapacity pro zajištění zásobování a dalších služeb. "Občas se na dopravu zapomíná, nebo je k ní veřejnost pouze kritická. Nyní se jasně ukázalo, že bez dopravy se nic nepohne a patří do kritické infrastruktury státu," dodal Willert.

Skupina C.S.Cargo patří mezi přední středoevropské firmy poskytující silniční, leteckou a námořní dopravu včetně logistických služeb. Provozuje zhruba 2400 kamionů a zaměstnává 1900 lidí včetně více než tisícovky řidičů. Prostřednictvím dceřiných společností působí rovněž na Slovensku a v Polsku. Zákaznické portfolio skupiny tvoří společnosti z automobilového průmyslu, potravinářství, stavebního průmyslu, elektroniky, maloobchodu a obalového průmyslu.

Související