Gebrüder Weiss učinil další krok v naplňování svojí globální logistické strategie. 1. června 2020 otevřel v jihokorejském Soulu svoji novou pobočku, která se specializuje na letecké a námořní zásilky. „Služby naší nové pobočky v Jižní Koreji budou přínosem pro evropské zákazníky,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. Asijský trh je pro Evropu atraktivní z hlediska exportního i importního podnikání.

Kancelář v Soulu je logickým doplňkem asijské sítě Gebrüder Weiss, která v současné době zahrnuje 32 logistických center. „Ze služeb v námořní a letecké přepravě poskytovaných naší novou pobočkou v Soulu bude těžit především mnoho zákazníků v Evropě, kteří s Jižní Koreou udržují intenzivní obchodní vztahy. To se týká také řady existujících, nebo i potenciálních klientů Gebrüder Weiss v České republice,“ vysvětluje Jan Kodada.

Logistický hotspot

Gebrüder Weiss se dlouhodobě věnuje budování vlastního logistického řešení pro Jižní Koreu, kde sídlí významná část nejprestižnějších světových společností v oblasti špičkových technologií. Navzdory potížím způsobeným koronavirovou krizí se projekt Air & Sea pobočky podařilo dokončit v plánovaném čase. Patnáct odborníků z oblasti letecké a námořní přepravy nyní v Soulu pracuje na implementaci přepravních a logistických řešení, která jsou šita na míru konkrétním zákazníkům.

„Naším cílem je růst spolu s našimi zákazníky a uplatňovat jednotné standardy naší práce napříč všemi světovými trhy. Jižní Korea je důležitou součástí naší světové sítě. Jak v samotné Asii, tak s ohledem na globální dodavatelské řetězce,“ říká Michael Zankel, oblastní manažer Gebrüder Weiss pro východní Asii.

Související