Průmyslový park v Lovosicích má dalšího nájemce. Hala v P3 Lovosice bude sloužit též jako centrální sklad nábytku a bytových doplňků pro prodejny XMLX obchodní s. r. o. v Česku i na dalších evropských trzích. Pod společnost spadají nábytkářské domy Kika, Möbelix a XXXLutz. Jejich skladové plochy zaberou 25 tisíc metrů čtverečních ve stávající budově.

Vedle možnosti okamžitého zahájení provozu podpořily volbu P3 Lovosice i další výhody: „Klíčové pro rozhodnutí bylo, že se jednalo o již existující halu v požadované velikosti, která nabízí jak vysoký technický standard budovy vhodný pro distribuční centrum, tak i možnost expanze,“ uvádí Vít Zdráhal z týmu pronájmu průmyslových prostor společnosti Cushman & Wakefield, která pomáhala transakci realizovat.

Sousedem XLMX obchodní v lovosickém průmyslovém parku bude logistická společnost FM Logistics, která si zde už na konci roku 2017 pronajala první metry a dnes zde využívá plochu 30 tisíc metrů tisíc čtverečních. Pro potenciální expanzi obou nájemců nebo nové zájemce je v největší hale parku stále dostupných 35 tisíc metrů čtverečních a dalších 28 tisíc metrů čtverečních lze postavit na míru.

Nový pronájem v Lovosicích navazuje na spolupráci společností P3 a XLMX obchodní v průmyslových parcích v Olomouci a ve slovenském Senci, kam firma umístila své další distribuční sklady. „Možnost zahájit provoz ihned po podpisu smlouvy byla velké plus, ale pro distribuční sklad je důležitá hlavně dostupnost dálniční sítě, kterou park P3 Lovosice s přehledem splňuje,“ říkají Jiří Šulc a Walter Müller, jednatelé společnosti XLMX obchodní. Lovosický park leží nedaleko exitu 45 dálnice D8 spojující Prahu, Drážďany a Lipsko.

Související