Čtyři stovky vojáků vypomohou v logistickém centru Rakouské pošty v Hagenbrunnu v blízkosti Vídně. Mezi tamními zaměstnanci se totiž rozšířila nákaza covidem-19, informovala v pondělí rakouská ministryně obrany Klaudia Tannerová.

Areál v dolnorakouské obci byl dezinfikován a už v noci na včerejšek v něm zahájili práci vojáci společně s civilními zaměstnanci armády. Nahradili přitom všechny zaměstnance pošty v logistickém centru. S jejich výpomocí se počítá zatím na dva týdny.

Podle agentury APA mělo pozitivní test 63 pracovníků centra. Tito zaměstnanci žijí ve Vídni, uvedl mluvčí vídeňského krizového štábu Andreas Huber.

Kromě toho byl koronavir SARS-CoV-2 potvrzen u 70 zaměstnanců poštovního centra ve Vídni-Inzersdorfu. Také v tomto případě pošta požádala o podporu armádu.

Zdrojem rozšíření nemoci covid-19 v obou centrech jsou pravděpodobně brigádníci a souvisí nejspíš také se zvýšeným výskytem nákazy v jednom vídeňském uprchlickém zařízení. Jeho obyvatele totiž nabízí i poště na výpomoc pracovní agentura.

Kromě několika podobných clusterů, shluků výskytu viru, má Rakousko šíření viru zjevně pod kontrolou a mohlo si dovolit poměrně velkorysé uvolnění protiinfekčních opatření. Do pondělního odpoledne alpská republika evidovala dohromady přes 16 200 případů koronavirové nákazy a 629 obětí.

Související